$
עסקי ספורט

ארסנל תצטרך להחזיר הלוואה של 120 מיליון ליש"ט עד אפריל 2010

הבנקים דחו את התשלום ממאי הקרוב ושחררו קצת מהלחץ הפיננסי שהופעל על המועדון בעקבות משבר הנדל"ן שפקד את הפרויקט שנבנה על הריסות הייבורי. ארסן ונגר, לפי הערכות, יצטרך להמשיך ולהסתמך על שחקני האקדמיה של המועדון

אוריאל דסקל 16:0222.09.09

ארסנל, שהיתה חייבת להחזיר הלוואה של 133 מיליון ליש"ט השנה, סיכמה עם הבנקים להחזיר חלק גדול מההלוואה - 120 מיליון ליש"ט - רק באפריל 2010, כך מדווחים באנגליה.

 

במועדון מרוצים מכך שהבנקים אפשרו את שינוי המועד להחזרת ההלוואה והצביעו על כך שזה מוכיח שהתוכניות העתידיות של המועדון סולידיות. עם זאת, המועדון עוד יסבול  מהמשבר הפיננסי העולמי.

 

600 מ-655 הדירות בהייבורי סקוור, פרויקט דירות היוקרה שנבנה על הריסות האצטדיון הישן של המועדון, קשורות לחוזה ואמורות להימכר. אולם המשבר הפיננסי העולמי האט את קצב המכירה ולפי הערכות הרווח מהפרויקט השאפתני - רווח שהיה אמור לעזור במימון המעבר לאצטדיון האמירייטס - יהיה מינימלי, אם בכלל יהיה רווח.

 

בחודש הבא יפורסמו הפרטים המלאים על ההלוואה החדשה בדו"חות המלאים לעונת 2008/09.

 

פיטר היל ווד, יו"ר המועדון אמר: "הפרויקט יימכר בטירוף יום אחד, אבל כרגע אנחנו ב-2009. בדיעבד אם היינו מוכרים את כל הפרויקט עבור X מיליונים זה היה נראה חכם מאוד היום. אבל החלטנו נגד זה ואנחנו צריכים להבין שכרגע אנחנו למטה בנושא הזה".

 

ג'ק ווילשר. ייאלץ להחליף את ססק? ג'ק ווילשר. ייאלץ להחליף את ססק? צילום: רויטרס

 

ונגר ימשיך כל עוד הוא "יסבול" את המצב

 

קווין ויטצ'ר, עורך מגזין האוהדים הפופלארי, "The Gooner" ואחד מכותבי הספר שזכה לביקורות מצוינת, "Arsènal: The Making of a Modern Superclub", אמר שבעקבות ההתפתחויות הפיננסיות צפוי המנג'ר ארסן ונגר לעמוד בפני שנים קשות מבחינת פיתוח הקבוצה שלו.

 

ויצ'טר הסביר לאתר Sport.co.uk כי "הבעיה עבור המועדון היא שהם יכולים לדחוף לסיום ומכירת כל הדירות בהייבורי סקוור או פשוט להחליט לעזוב הכל, לגרום לפשיטת רגל של הפרויקט ולעזוב אותו. הם צריכים למצוא 120 מיליון ליש"ט להחזיר לבנקים עד אפריל. המועדון תמיד טען כי פרויקט הנדל"ן והכדורגל הם עסקים שונים ומופרדים, וזה נכון מבחינה חוקית. עם זאת, כדי להצליח להחזיר את הכסף הם יצטרכו למצוא אותו מאיפשהו".

 

לפי ויצ'טר: "אני יכול לראות שהמועדון יצליח להחזיר כמה שהוא יכול מהחוב עד אפריל אבל אני חושב שהם גם יתחילו במשא ומתן על החזרת חלק מההלוואה וכסף יילקח מארסן ונגר. המצב ימשיך ככה כל עוד ונגר יוכל לסבול אותו".

 

ארסן ונגר מכר הקיץ שחקנים בכ-40 מיליון ליש"ט ורכש שחקן אחד ב-10 מיליון ליש"ט. בכסף הנוסף שהמועדון נתן לו (ונגר אחראי לחוזים של כל הצוות המקצועי וצוות השחקנים) הוא חידש את חוזיהם של מספר שחקנים מבטיחים. בתחילת העונה הבאה תאלץ ארסנל, ככל הנראה, למכור גם את ססק פאברגאס, כוכבה הספרדי של הקבוצה, לברצלונה או ריאל מדריד, שהביעו בו עניין.

 

"המזל של ארסנל הוא שוונגר מאוד אוהב את הרעיון של בניית הקבוצה מבלי להוציא כסף", אמר ויצ'טר. "אני לא חושב שהוא רוצה למכור שחקנים, אבל חלקם הופכים את עצמם ללא חיוניים בגלל כל מיני סיבות".

 

לפי כתבים המסקרים את ארסנל, לוונגר, שנוכח בכל פגישות הדירקטוריון של ארסנל, לא ממש היה כסף כדי לרכוש שחקנים במחירי השוק כיום.

 

העתיד מתחיל עכשיו?

 

ונגר, שמטפח דור נוסף של שחקנים, יראה הערב את חניכי האקדמיה של ארסנל מתמודדים בסיבוב השלישי של גביע הליגה מול ווסט ברומיץ'. ונגר יעלה את קבוצת הנוער שזכתה בשנה שעברה בגביע האנגלי לנוער ובליגת הנוער, עם חיזוק של מספר שחקנים מנוסים יותר.

 

בין השאר ישחק בשורות ארסנל ג'ק ווילשר בן ה-17 שזוכה לשבחים על יכולותיו גם מפאביו קאפלו, מנג'ר נבחרת אנגליה. ארון ראמזי בן ה-18 וקיירן גיבס בן ה-19 גם יתפסו מקום בהרכב שגילו הממוצע יהיה נמוך מ-19.

 

"מתחילת העונה אנחנו מצפים לגביע הליגה כדי לראות איך הילדים האלה מתמודדים לבדם בתחרות ובלחץ שלה", אמר סטיב בולד, מאמן קבוצת הנוער של ארסנל ובלם הקבוצה לשעבר. "הציפייה גדולה".

 

שחקנים נוספים שכדאי לשים אליהם לב, לפי "הגרדיאן", הם פראנסיס קוקלין, קשר דפנסיבי צרפתי בן 18, ג'יל סונו, חלוץ צרפתי בן 18 וסאנצ'ז וואט, שחקן כנף אנגלי בן 18.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x