$
עסקי ספורט

מכה לאתרי ההימורים: ביה"ד האירופי קבע שמונופול ממשלתי בהימורי הספורט - חוקי

בית הדין קבע כי לגופי ההימורים הממשלתיים בכל מדינה באירופה יש את הזכות לאכוף את מונופול ההימורים במדינה. זאת מתוך כוונה להילחם בהונאה ופשעים אחרים. ההחלטה תאפשר למדינות באיחוד להוציא מהחוק אתרי הימורים

אוריאל דסקל 14:3108.09.09

בית הדין האירופי לצדק קבע הבוקר (ג') כי למועצת ההימורים בספורט בפורטוגל יש את הזכות לאכוף את המונופול שיש לה על הימורים והימורי ספורט במדינה, וזאת במטרה להילחם בהונאה ופשעים אחרים. מדובר בהחלטה שמהווה מכה לחברות ההימורים המקוונים, שתאפשר למדינות באיחוד להוציא מהחוק

אתרי הימורים.

 

הקביעה באה בעקבות ערעור של Bwin האוסטרית, חברת ההימורים המקוונים הגדולה באירופה, אליו הצטרפה ההתאחדות לכדורגל בפורטוגל.

 

הערעור בא בעקבות החלטת בית המשפט בפורטוגל לקבל את הדרישה של מונופול ההימורים בפורטוגל, סנטה קאסה, לפסול את החסות שהחברה האוסטרית העניקה בשלוש השנים האחרונות לליגת הכדורגל הבכירה בפורטוגל. כחלק מהחסות משדרת Bwin את משחקי הליגה הפורטוגלית.

 

לפי חוקי האיחוד האירופי, יש לחברות את הזכות להעניק שירותים לאזרחי מדינות האיחוד ו-Bwin טענה כי סנטה קאסה פוגעת בזכות זו. אולם בית הדין קבע כי לגופי ההימורים הממשלתיים בכל מדינה באירופה יש את הזכות לאכוף את מונופול ההימורים במדינה. "האיסור על אתרים כגון Bwin שמציעים הימורים דרך האינטרנט מוצדק אם מטרתו להילחם בפשע ושחיתות", נכתב בהחלטה.

 

לפי התקדים, הממשלות יכולות גם למנוע מאתרי ההימורים הלא חוקיים להציע הימורים לאזרחיהן אם אתרים אלה פעילים ממדינות אחרות וממקלטי מס, וגם אם אתרים אלה קבלו היתר לפעול במדינה מסוימת.

 

עופר פרי, מנכ"ל טוטו-winner וחבר בהנהלת ארגון ההימורים האירופי EL, הדגיש, כי הפסיקה "מהווה ניצחון משפטי מכריע לארגונים הלאומיים. בית המשפט האירופי קבע לראשונה פסיקה חדה וברורה בנושא אי-חוקיות אתרי האינטרנט והדבר יאיץ את המאבק הבלתי מתפשר בהימורים אלה".

 

מניות Bwin נפלו ב-5% היום בעקבות ההחלטה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x