$
עסקי ספורט

סשה גאידמק יצא מופסד מפורטסמות'

הבן של ארקדי מכר את המועדון בעסקה ששווה כ-40 מיליון ליש"ט אבל לקח לכיסו רק 15 מיליון ליש"ט - פחות מחצי ממה ששילם על הקבוצה ב-2006 ו-45 מיליון ליש"ט פחות ממה שדרש עבורה

אוריאל דסקל 14:1103.09.09

אלכסנדר (סשה) גאידמק, שמכר את פורטסמות' בשבוע שעבר, הודה שמעורבותו במועדון הפרמיירליג בשלוש השנים האחרונות הותירה אותו מרושש. "הפסדתי הרבה", אמר גאידמק ל"פיננשל טיימס". "זאת לא היתה פעולה מסחרית טובה".

 

גאידמק רכש את המועדון ב-2006 עבור כ-30 מיליון ליש"ט מידי

מילאן מאנדריץ'. לא נחשף כמה השקיע גאידמק במועדון, אך הערכות הן שמדובר בערך ב-13 מיליון ליש"ט מכספו הפרטי ועוד כספים מהלוואות בנקאיות שהוא היה ערב להן.

 

בשנה שעברה הוציא גאידמק הודעה שהוא מעוניין למכור את המועדון ב-60 מיליון ליש"ט, אבל בשבוע שעבר מכר אותו לסולימאן אל-פאחים בעסקה ששווייה כ-40 מיליון ליש"ט. כ-25 מיליון ליש"ט מתוך הסכום הופנו לכיסוי חובות עבר וכ-15 מיליון ליש"ט הועברו לסשה גאידמק. אף אחד מהצדדים לא היה מוכן לתת אישור לכך.

 

"אני לא יכולתי להשקיע את הכסף שהיה צריך", אמר בנו של ארקדי. "אני לא יכולתי להמשיך. צריך להקדיש למועדון כדורגל הרבה זמן וקשה להתרכז בעסקים אחרים. אפשר להרוויח כסף ממועדון כדורגל בפרמיירליג אבל זה תלוי בנסיבות ובעלי המניות" אמר גאידמק וסיכם: "אני ממליץ לאנשים לקנות מועדון כדורגל רק אם יש להם עצבים חזקים".

 

בינתיים, מנכ"ל פורטסמות', פיטר סטורי, חשף כי המועדון היה קרוב לפשיטת רגל מספר פעמים בעקבות סאגת הרכישה. "היינו מאוד קרובים להתחיל במהלך של פשיטת רגל", אמר סטורי. "אני נלחמתי נגד זה אישית. בסופו של דבר אתה לא יכול לבקש מהנושים טיפה יותר זמן. חלק מהמועדונים והסוכנים שהיינו חייבים להם כסף עשו הרבה עבורנו ואמרו לי 'אוקיי פיטר, אנחנו נעשה את זה בשבילך'. הם הבינו את המצב שלנו ואני רוצה להגיד תודה גדולה לכל האנשים שעזרו כל כך".

 

אחרי שמכרו שחקנים ביותר מ-70 מיליון ליש"ט, הצליחו בפורטסמות' להחתים כ-13 שחקנים, ביניהם טל בן חיים שהגיע ממנצ'סטר סיטי, וכעת פול הארט, המנג'ר, עומד בפני משימה קשה ביותר - להשאיר את פומפי בפרמיירליג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x