$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: ספונסר חדש להתאחדות האתלטיקה העולמית

וגם: פורטסמות' צמצמה את החובות ל-20 מיליון ליש"ט; חברת ג'יימס אלן תעניק חסות לאצטדיון החדש של הקולטס במקום GM; רשת רכשה את זכויות השידור לגביע דייוויס והתאחדות הקריקט ההודית תורמת להתאחדות הכדורגל בהודו

סוכנויות הידיעות 13:4516.08.09

התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) חגגה את פתיחת אליפות העולם באתלטיקה עם הודעה על הארכת חוזה חסות עם Seiko. חברת השעונים היפנית תשלם ל-IAAF כ-2 מיליון דולר בשנה למשך ארבע שנים בהסכם שישאיר אותה ל"טיימרית הרשמית" בכל התחרויות של התאחדות האתלטיקה העולמית. ב-2010 תחגוג

החברה היפנית 25 שנה כשותפה של ה-IAAF.

 

פורטסמות' מהפרמיירליג צמצמה את חובותיה ל-20 מיליון ליש"ט. כך לפי "הדיילי טלגראף". את החובות כיסתה פורטסמות' על ידי מכירה מאסיבית של שחקנים ותשלום ראשון של הפרמיירליג עבור זכויות השידור (13 מיליון ליש"ט). חובות המועדון לפי תהליך הצמצום עמדו על 44 מיליון ליש"ט, שמתוכם 27 מיליון ליש"ט היו לבנק סטנדרד. לפי הדיווח, הבנק לא מוכן להעביר את החובות של המועדון לבעלים הצפוי של הקבוצה, סולימאן אל-פאחים, ולכן נעשו הצעדים המאסיביים בצמצום החובות ותקציב השכר של המועדון. אל פאחים עדיין לא השלים את הרכישה מידי סשה גאידמק, משום שטרם סיפק ביטחונות וערבויות מספקות.

 

חברת הביטוח ג'יימס אלן - James Allen Insurance Brokers - תשלם 3.9 מיליון דולר כדי להיות אחת מ"שותפות ההקמה" של אצטדיונה החדש של אינדיאנפוליס קולטס. הסכומים המדוייקים לא פורסמו אבל חברת ג'יימס אלן תחליף את GM כאחת מ-14 חברות השותפות לבניית האצטדיון החדש בן ה-63 מקומות. 14 החברות מגייסות כ-18 מיליון דולר בשנה כדי להקים את אצטדיון לוקאס אויל.

 

רשת רכשה מערוץ הספורט את זכויות השידור של משחקי חצי גמר גביע דייוויס בטניס אשר ייערכו בין ישראל לספרד בין ה-20-18 בספטמבר. ביום המשחקים הראשון, יום שישי ה- 18 בספטמבר, ייערכו שני משחקי יחידים, את ישראל ייצגו ככל הנראה דודי סלע והראל לוי. ביום התחרות השני, שבת ה-19 בספטמבר, ייערך משחק הזוגות בהשתתפות אנדי רם ויוני ארליך. את יום התחרויות השלישי, בו ייערכו שני משחקי יחידים נוספים, יעביר בשידורים ישירים ערוץ הספורט.

 

התאחדות הקריקט ההודית תעביר 5.2 מיליון דולר להתאחדות הכדורגל ההודית כמחווה. התאחדות הקריקט ההודית היא אחת מהתאחדויות הספורט העשירות בעולם. ראשיה הודיעו שיעבירו את הסכום בשנתיים הבאות כחלק מפרויקט Goal 2011, שמטרתו לשקם את הכדורגל ההודי.

 

הוועד האולימפי הבינלאומי החליט שמאולימפיאדת 2016 יתחרו בענפי הגולף והראגבי שביעיות במשחקים. ההחלטה הרשמית צפויה להתקבל באוקטובר השנה, אבל כבר עתה ברור כי גולף וראגבי שביעיות הועדפו על פני בייסבול, סקווש, קארטה וענפי ספורט אחרים שהתמודדו על כרטיס הכניסה למשחקים האולימפים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x