$
חסויות וזכויות שידור

סך חסויות החולצה בפרמיירליג: 65 מיליון ליש"ט בלבד

מחקר חדש מצביע על ירידה של 10 מיליון ליש"ט בספונסרשיפ לקבוצות פרמיירליג בשנתיים האחרונות; שוק הספונסרשיפ בבריטניה עומד על 487 מיליון ליש"ט

סוכנויות הידיעות 10:3010.08.09

סכום חסויות החולצה לקבוצות הפרמיירליג ירד ב-10 מיליון ליש"ט בשנתיים האחרונות. קבוצות הפרמיירליג יכניסו העונה 65 מיליון ליש"ט (חסות חולצה). כך לפי דו"ח של חברת הייעוץ brandRapport.

 

הסכום שמכניסות 20 קבוצות הפרמיירליג, 76 מיליון יורו, נמוך בהרבה מזה של 18 קבוצות
הבונדסליגה
העונה (130 מיליון יורו).

 

כ-81% מהסכום, 53 מיליון ליש"ט, מכניסות שש קבוצות – ארסנל, טוטנהאם, צ'לסי, מנצ'סטר יונייטד, ליברפול ומנצ'סטר סיטי. שאר הקבוצות מתקשות להשיג סכומים גבוהים מהחסות הראשית. בולטון, וויגאן ופורטסמות' הן בעלות חוזי החסות הראשיים הנמוכים ביותר.

 

לפי נייג'ל קורי מ- brandRapport: "הפופולאריות של הפרמיירליג ב-220 מדינות עשתה טוב למספר מועט של מועדונים. הספונסרים הגדולים הם חברות בינלאומיות שהחליפו את המותגים המקומיים. המותגים הבינלאומיים מוכנים לשלם הרבה בשביל החשיפה. אבל הם מוכנים לשלם רק על השמות הגדולים למשך שנים ולא על המועדונים הקטנים שלא בטוח שיישארו בליגה הבכירה".

 

מנצ'סטר יונייטד היא בעלת חוזה החסות הראשי הגדול ביותר – 14 מיליון ליש"ט עם AIG. הסכום צפוי לצמוח ל-20 מיליון ליש"ט ברגע שיתחיל ההסכם עם חברת AON.

 

לפי חברת המחקר מינטל (Mintel) – שוק הספונסרשיפ בספורט הבריטי צפוי לצמוח לקראת אולימפיאדת לונדון 2012, למרות המשבר הכלכלי. ספונסרים הכניסו לארגוני ספורט 487 מיליון ליש"ט ב-2008 (עלייה של 1 מיליון ליש"ט). לפי מינטל הצמיחה בשוק תגיע לשיא של 570 מיליון ליש"ט ב-2014, שנתיים אחרי האולימפיאדה.

 

חברות ההימורים המקוונים הן הכוח העולה בספונסרשיפ בספורט, כך לפי מינטל. יש ל-67 חברות הימורים מקוונים 90 הסכמי חסות מ-2008. מבשלות בירה וחברות אלכוהול במקום השני והשלישי ברשימה ותעשיית הרכב במקום הרביעי.

 

 

חוזי הספונסרשיפ הגדולים בפרמיירליג

 

14 מיליון ליש"ט בשנה

מנצ'סטר יונייטד עם AIG  (חברת AON תשלם מעונה הבאה 20 מיליון ליש"ט)

 

10 מיליון ליש"ט בשנה

צ'לסי עם סמסונג (סמסונג תשדרג את ההסכם ל-11 מיליון ליש"ט מהעונה הבאה)

 

8 מיליון ליש"ט בשנה

טוטנהאם עם חברת Mansion

 

7.5 מיליון ליש"ט בשנה

מנצ'סטר סיטי עם איתחאד

 

7.3 מיליון ליש"ט בשנה

ליברפול עם קרלסברג (ההסכם מסתיים בתום עונת 2009/10)

 

6 מיליון ליש"ט בשנה

ארסנל עם אמירייטס איירליינס

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x