$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: ב-Ebay מוכרים גם מועדוני כדורגל

וגם: כריסטיאנו רונלדו קנה בית ב-10 מיליון יורו; ה-FIA ופורמולה 1 סיכמו לעבוד ביחד לפחות עד 2012; בוועד האולימפי הבינלאומי מצפים לארבע ערים שיתחרו על אולימפיאדת 2018 והקאמבק של קים קלייסטרס יקבל חסות

סוכנויות הידיעות 13:4503.08.09

קבוצת הכדורגל מהליגה השלישית, טרנמיר רוברס, הוצעה למכירה באתר המכירות הפומביות Ebay על ידי דורנוך קאפיטל, החברה האמריקאית שמונתה לטפל במכירת המועדון. הבעלים של טרנמיר, פטר ג'ונסון, דרש שיורידו את הקבוצה מהאתר. השווי הראשוני של טרנמיר עומד על 6 מיליון ליש"ט. "זה לא אופניים

ביד שנייה", אמר ג'ונסון ל"דיילי מייל". "אני מאוד מאוכזב מדורנוך קאפיטל שעשתה זאת מבלי לקבל אישור ממני".

 

כריסטיאנו רונלדו רכש אחוזה באחד מהאזורים היקרים בספרד בכ-10 מיליון יורו. באחוזה 36 חדרים ואגם פרטי. בינתיים באנגליה, שחקני מנצ'סטר סיטי נלחמים על רכישת אחוזתו לשעבר של רונלדו בצ'סטר שליד מנצ'סטר. עמנואל אדאביור, קרלוס טבס, גארת' בארי וקולו טורה הגישו הצעות על הוילה הענקית. טורה, לפי "הסאן" מוביל את המרוץ לאחר שהגישה הצעה בשווי 5.5 מיליון ליש"ט.  

 

ה-FIA, התאחדות הספורט המוטורי העולמית, ו-12 קבוצות הפורמולה 1 חתמו על "הסכם קונקורד" חדש, שמבטיח את עתיד סבב הפורמולה 1 לפחות עד 2012.

הסכם הקונקורד הוא סט התנאים המסחריים לפיהם המארגנים והקבוצות עובדים וכולל בו סעיף הקבוע איך הכנסות הסבב אמורות להתחלק בין הגורמים. לפי רויטרס, בתוך ההסכם החדש ישנו סעיף לפיו הגורמים יתחייבו ל"הסכמה על הגבלת משאבים", שנועד להוריד את עלויות הקבוצות. ההסכם נחתם אחרי סכסוך ממושך בין הצדדים.

 

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) מחכה לארבע הצעות לאירוח אולימפיאדת החורף ב-2018. עיירת האלפים הצרפתית, אנסי, מינכן הגרמנית, פיונגצ'אנג מדרום קוריאה והארבין, מצפון מזרח סין, יגישו הצעות לאירוח המשחקים. הוועד יודיע רשמית מי תתמודד על אירוח המשחקים באוקטובר השנה וביולי 2011 יודיע מי זוכה באירוחם.

 

הקאמבק הצפוי של הטניסאית הבלגית, קים קלייסטרס, צפוי לקבל תמיכה מסחרית מחברת כוח האדם Adecco. החברה חתמה על הסכם חסות עם הטניסאית בת ה-26 שלא שיחקה שנתיים וצפויה לחזור למגרשים החודש. ההסכם לשנתיים בשווי 1.2 מיליון דולר.

 

התאחדות יצרני מוצרי הספורט (SGMA) פרסמה את הסקר השנתי בנוגע לענפי הספורט העממי הפופולאריים בארה"ב. הסקר מראה שישנה צמיחה בספורט עממי בארצות הברית. מאז 2006 יותר אמריקאים משחקים כדורסל (עלייה של 13%), יותר אמריקאים משחקים כדורגל (עלייה של 14%) ויותר אמריקאים משחקים סופט בול (17%). הבדיקה נעשתה בקרב אמריקאים מעל גיל 6. ענף הספורט הצומח בצורה המהירה ביותר הוא פריסבי (ultimate Frisbee), צמיחה של 20.8% מהבדיקה הקודמת. גם ציד וקליעה למטרה עלו בפופולאריות שלהם ב-13.9%. בסך הכל 216 מיליון אמריקאים משתתפים בענף ספורט כלשהו על בסיס רגיל. 44.5 מיליון אמריקאים מגדירים את עצמם כמשתתפים בספורט כלשהו. 

 

בבית"ר ירושלים יכולים לנשום לרווחה. סכום של 4 מיליון דולר מטעמו של ספונסר הקבוצה, גומא אגייאר, הועבר לבקרה והקבוצה תפתח את העונה כראוי. יו"ר הרשות לבקרת תקציבים, עופר אורליצקי, אמר: "אנשים היו סקפטיים, אבל הקבוצה עברה ותפתח את העונה". בית"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, הוסיף: "אחרי קיץ ארוך אנחנו שמחים שנושא תקציב הקבוצה ומקורות המימון לעונת המשחקים 2009/10 נסגרו כמתוכנן. בשם מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים אני רוצה להודות למר גומא אגייאר על התמיכה שהעניק למועדון. המטרה שלנו בארבעת החודשים האחרונים היתה למצוא פיתרון שיאפשר לבית"ר ירושלים להמשיך ולהיות קבוצה מובילה בליגה". "התקציב שלנו יהיה בין הגבוהים בליגת העל, אבל עם זאת אנחנו עדיין תלויים בכמות המנויים שנמכור לעונה הקרובה ומכאן אני קורא לאוהדים למלא את החלק שלהם, לקנות מנויים ולתמוך בנו". כעת משהתקציב אושר, צפוי המאמן יצחק שום להחליט את מי מבין הזרים (ז'וסלן מאייבי, דייויד גומז וטאליס פריירה) להחתים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x