שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

לוזון מרים ורץ לנגוח: ההתאחדות לכדורגל בוחנת הקמת ערוץ משלה

זאת עקב הקשיים במו"מ עם גורמי התקשורת על שידור משחקי ליגת העל; ההתאחדות לכדורגל דורשת 8 מיליון דולר עבור כל חבילת זכויות השידור, בעוד ערוץ הספורט מתמחר את החבילה ב-5.5 מיליון דולר

אוריאל דסקל 08:2819.07.09

ההתאחדות לכדורגל שוקלת הקמת ערוץ שישדר את משחקי ליגת העל; זאת, עקב הקשיים במו"מ עם גורמים בתקשורת על שידור משחקי הליגה - כחודש שלפני פתיחתה.

  

המשא ומתן בין ההתאחדות לערוץ הספורט על מכירת חבילת זכויות השידור עלה על שרטון ביום חמישי; זאת, לאחר שבערוץ הספורט

גילו את התוכניות של ההתאחדות. 

 

ההתאחדות, בראשות היו"ר אבי לוזון, דורשת 8 מיליון דולר עבור כל חבילת זכויות השידור, בעוד ערוץ הספורט מתמחר את החבילה ב-5.5 מיליון דולר. עבור שידור המשחק המרכזי, דורשת ההתאחדות 4 מיליון דולר, ובערוץ הספורט נוקבים במחיר נמוך בהרבה - 2 מיליון דולר בלבד. 

   

ההתאחדות טוענת כי בכל מקרה תיהנה מהכנסה של כ-13 מיליון דולר - המגיעה מהשותפה לזכויות השידור, ספורטפייב. גורמים בשוק מציינים שמדובר בסכום נמוך יותר, כ-11 מיליון דולר.

 

בערוץ הספורט אומרים כי הם יכולים לשדרג את מותג הכדורגל הישראלי הגווע, ולהפוך אותו לנחשק יותר עבור ספונסרים וצופים - בדומה לכדורסל. בהתאחדות לכדורגל, לעומת זאת, סבורים כי ערוץ ספורט רוצה באופן נואש לרכוש את זכויות השידור - מאחר שאיבד את זכויות השידור לכמה ליגות באירופה.

   

בערוץ הספורט אמרו: "אין משא ומתן. הפערים גדולים מדי. אנחנו מאחלים להתאחדות בהצלחה. בהתאחדות לעומת זאת אומרים כי "אין פיצוץ במשא ומתן. הכדורגל הוא הספורט הפופולרי בישראלי - והמשחקים ישודרו".

 

דירק שלונץ, נציג ספורטפייב בארץ, אמר: "אנחנו לא מכירים את סוגיית הערוץ החדש. יכול להיות שמדובר ברעיון מצוין, אבל צריך לבדוק אם הוא יכול להצליח בטווח הרחוק. כיום אנחנו לא רואים את ההיגיון בהקמת ערוץ ספורט שלישי".

 

עופר פרי, מנכ"ל הטוטו-ווינר, מעורב במשא ומתן - אך ללא הצלחה מרובה. הטוטו-ווינר משלם 60 מיליון שקל בשנה כספונסר מרכזי להתאחדות לכדורגל, אבל ללא שידורים יבדוק את האפשרות להפסיק את ההסכם. קבוצות הליגה חוששות שאם המשחקים לא ישודרו - הן יאבדו הכנסה גם מנותני חסויות ומשילוט במגרשים.

 

ערוץ בבעלות ההתאחדות אינו רעיון מקורי. ליגת הכדורגל ההולנדית משודרת כבר שנה בערוץ מיוחד שהקימה הליגה, ויש לו כבר, לפי הערכות, יותר מ-350 אלף מנויים (מחיר הערוץ הוא 11 יורו). בהולנד מצפים כי מספר המנויים יגדל לחצי מיליון עד סוף העונה הבאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x