$
עסקי ספורט

תקציב מכבי תל אביב: בין 28 ל-32 מיליון שקל

הבעלים אלכס שניידר יעביר כשלושה מיליון דולר לקבוצה, בנוסף לכמה מיליוני שקלים לכיסוי חובת עבר של לוני הרציקוביץ'. טרם ברור אם שטראובר יחתום לשנה או לשנתיים

לי בוץ ynet 12:4913.07.09
תקציב מכבי תל אביב בעונה הבאה ינוע בין 28 ל-32 מיליון שקלים, כ-50 אחוזים פחות מבעונה שעברה, בה עמד התקציב על 64 מיליון שקלים. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet כבר בחודש ינואר, הבעלים אלכס שניידר החליט לחתוך את התקציב באופן משמעותי, כאשר נכון לעכשיו הוא צפוי להעביר לקבוצה כשלושה
מיליון דולר מכיסו, ויתר התקציב יורכב מהכנסות.

 

בעונה החולפת הכנסות הקבוצה עמדו על 22 מיליון שקלים, שהגיעו מספונסרים, מכירת כרטיסים ומנויים, זכויות שידור ועוד. העונה, כך צופים בקרית שלום, ההכנסות צפויות לרדת בצורה משמעותית, וההערכה היא כי הן ינועו סביב 17 מיליון שקלים. משמעות הדבר היא שיחד עם שלושה מיליון הדולר שיעביר שניידר, התקציב לא צפוי לעבור את ה-30 מיליון שקלים.

 

אתמול העבירה מכבי לבקרה תקציב ראשוני של 32 מיליון, אולם בקבוצה מבהירים כי מדובר בסכום ראשוני שעוד עשוי לרדת בהתאם להכנסות של הקבוצה. "ככל שנייצר יותר הכנסות, התקציב יהיה גבוה יותר", אישר היום (ב') גורם במועדון, "ככל שההכנסות יהיו נמוכות יותר, כך התקציב יקטן. בכל מקרה, מדובר יהיה באחד התקציבים הנמוכים של מכבי ת"א בשנים האחרונות".

   

על אף פרסומים שונים, במכבי מבקשים להבהיר כי התקציב התפעולי של הקבוצה לא יעבור את 32 מיליון השקלים בתחזית אופטימית, ועשוי אף להיות נמוך מ-28 מיליון בתחזית גרועה. שכר השחקנים במועדון עומד כרגע על 14 מיליון שקלים, לעומת 24 מיליון שקלים בעונה שעברה, לאור חסכון של כעשרה מיליון שקלים בעקבות הקיצוצים ושחרור השחקנים.

  

בנוסף לתקציב השוטף, כחלק מחוזה הרכישה ובלי קשר לכספים שמועברים לבקרה התקציבים, יוציא שניידר מכיסו כמה מיליוני שקלים נוספים כחלק מכיסוי חובות עבר של לוני הרציקוביץ'. כספים אלה אינם נגישים להנהלת הקבוצה בכל הנוגע לתפעול, ומועברים לצורך כיסוי חובות בלבד.

 

הקבוצה מחפשת פשרה עם שטראובר

  

בתוך כך, בקבוצה מקווים לסגור ב-48 השעות הקרובות את החתמתו של לירן שטראובר, אשר סיכם אתמול עקרונית את תנאיו בקבוצה לשנתיים. מה שעומד בדרך לחתימה המיוחלת זה העובדה שכחלק מהפקת לקחי העבר, הבעלים אלכס שניידר אינו מעוניין לחתום על חוזים ארוכי טווח, אלא על חוזים לשנה אחת בלבד עם אופציה לשנה נוספת, או לחילופין חוזים בהם יש נקודות יציאה אחרי שנה.   

 

שטראובר, שכבר הסכים לקיצוץ משמעותי בשכרו - מ-220 אלף דולר בעונה שהרוויח במכבי נתניה ל-120 אלף דולר העונה - לא צפוי להסכים לחוזה לשנה אחת בלבד.

 

   

עם זאת, במכבי מעריכים כי יצליחו להגיע עם השוער לעמק השווה בחוזה בו תהיה לקבוצה אופציית יציאה אחרי עונה אחת, שמותנת בכמות המשחקים שישחק שטראובר. במקביל, במועדון מעריכים כי בסופו של דבר הסכום אותו ירוויח שטראובר יהיה 110 אלף דולרים בעונה ולא 120 אלף דולרים כפי שסוכם תחילה.

  

במועדון עוקבים בדריכות אחר מצבה של בית"ר ירושלים, שהגישה הבוקר בקשה לפירוק. במכבי הביעו צער על מה שקורה בבית"ר ובמועדון אמרו כי "אם העניין ייצא לפועל, מדובר ביום עצוב לכדורגל הישראלי". עם זאת, במועדון יודעים כי מדובר בהליך שמקרב את אריק בנאדו לקרית שלום.  

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, בנאדו קיבל הצעה רשמית ממכבי לחתום על חוזה לעונה תמורת 120 אלף דולר, אולם בסכומים האלה הוא העדיף להישאר בבית"ר ירושלים. כעת, במידה והקבוצה תלך לפירוק, עתיד בנאדו להגיע לקרית שלום. במקביל, במועדון עושים מאמצים למצוא ספונסר שעשוי לעזור בהחתמתו של דוד רביבו, אותו רוצים מאוד לראות במכבי ת"א.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x