$
עסקי ספורט

ברצלונה תשקיע רק 35 מיליון יורו ברכש

כך לפי חואמה פרר, סגן נשיא ברצלונה, שגילה כי הקבוצה קיבלה הצעות רבות לחוזה ספונסרשיפ חולצה

סוכנויות הידיעות 09:4413.07.09
חואמה פרר, סגן נשיא האחראי על מחלקת השיווק של ברצלונה, גילה שאלופת אירופה לא תשקיע יותר מ-35 מיליון יורו ברכש הקיץ. הגילוי הזה עשוי להסביר מדוע בארסה לא מתמודדת עם ריאל מדריד, שהשקיעה יותר מ-200 מיליון יורו ברכש בשוק העברות הקיץ.

 

 

לדברי פרר "אנחנו במצב טוב מאוד. בשנה שעברה ציפינו לתקציב של 380 מיליון יורו ובסוף הוא היה 390 מיליון יורו. היה לנו משבר קטן בדצמבר (בגלל שהמועדון חויב לשלם לחברת סוחקבלה 57.5 מיליון יורו) אבל בפברואר הדברים התתחילו להשתנות וההצלחות של הקבוצה עזרו להכניס הרבה כסף דרך מכירת כרטיסים".

 

.

 

לפי פרר ברצלונה ב"רגע הטוב בהיסטוריה שלה" ו"יש הצעות רבות למשחקי ידידות מכניסים ברחבי העולם".

 

 

פרר הוסיף גם שחברות רבות מביעות עניין בהענקת חסות לאלופת ספרד. "מספר חברות יוקרתיות יצרו איתנו קשר בגלל שהן מעוניינות להיות מזוהות איתנו", אמר. "יש לנו נכסים טוב ומספיק הכנסות כדי לשמר את היחסים הטובים עם הבנקים".

 

 

כזכור, ברצלונה היא מועדון הכדורגל היחידי שבוחר לא לקבל חסות ראשית (חסות חולצה) מחברה מסחרית.

 

 

כשנשאל פרר אם המועדון יהיה מוכן לשלם 80 מיליון יורו על שחקן בודד אחד: "אנחנו יכולים להשקיע כל סכום שאנחנו רוצים אבל זה לא המודל שלנו. אנחנו מעדיפים לרכז את המאמצים שלנו ולעבוד קשה על בסיס יומי. האסטרטגיה  שלנו היא להשקיע 35 מיליון יורו לעונה ברכישת שחקנים חדשים אבל זה לא כולל את הסכום שאנו מקבלים ממכירת שחקנים".

 

 

ברצלונה מנסה למכור את אלכס חלב, סמואל אטו ואיידור גודיאנסון אבל מתקשה בגלל המצב הכלכלי בעולם. מטרות הקיץ של המאמן פפ גווארדיולה הם פרנק ריברי מבאיירן מינכן (שעלותו מוערכת ב-80 מיליון יורו) ודויד ויאה (40 מיליון יורו).

 

 

פרר סיכם את דבריו בניסיון ברור להעביר מסר של לחץ להצלחת הקבוצה. "עם כל הרכישות שהם עשו הלחץ יהיה עליהם", אמר. "הם עשו החתמות אדירות בהשקעות אסטרונומיות. הם אלו שצריכים לנצח עכשיו".

.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x