$
עסקי ספורט

שחקנים ובעלי קבוצות, אתם מפוטרים!

אם שחקנים עושים טובה שהם משחקים, כמו שנראו 20 שחקני השדה של הטוענות לאליפות בליגת העל בשני המשחקים האחרונים, יש לגרום להם להבין שיכאב להם בכיס

מיקי פלד 11:4112.05.09

את הטור הזה רציתי לכתוב ביו שבת בערב, לאחר המשחק של המועמדת לאליפות מכבי חיפה. אלא, שאז ביקשתי מעצמי לחכות עוד יומיים, אולי דווקא הפועל ת"א, המכונה של אלי גוטמן, תפתיע ותנצל את המומנטום שלה שהייתה במקום הראשון ותסגור סיפור. היה מיותר לחכות. האדומים של גוטמן אולי ראו קלטות של מנצ'סטר יונייטד לפני המשחק, אבל נראו יותר כמו קבוצת החובבים של הארפורדשייר.

דקל קינן (מימין) ממכבי חיפה. לא תתאמץ, לא תקבל כסף דקל קינן (מימין) ממכבי חיפה. לא תתאמץ, לא תקבל כסף צילום: גיל נחשותן

 

את המשחק של חיפה מול הכח ר"ג לא ראיתי בשידור חי. בפעם הראשונה בחיי, החלטתי שאת השבת הזו אני מקדיש לעצמי ולא לקבוצה שאני אוהד מזה יותר מ-20 שנה. להחלטה קדמו שבועות רווי כדורגל בדמות חצאי גמר ליגת האלופות והמקבילים המותחים (והלא מספיק מוערכים) של גביע אופ"א. כך שבשילוב עם המשחק בעל אותם חוקים שמשוחק אצלנו - הרגשתי תחושה של מיצוי. הנה, חיפה רצה לאליפות שתיקבע אולי במחזור האחרון של העונה, בית"ר ומכבי ת"א, שנואות נפשי, מרוסקות לרסיסים, ולי לא אכפת.

 

הרבה מילים כבר נכתבו על הכדורגל הישראלי וההשוואה של עונת 2008/9 בליגת-העל שלנו לעומת זו האירופית היא בעיקר לא הוגנת.

 

אי-אפשר לצפות מהשחקנים הישראליים לבצע את מה שעמיתיהם בקבוצות העל באירופה עושים. יותר מכך, באופן בסיסי (ואני חושב שאני מייצג פה את רוב אוהדי הספורט הישראליים), משחק גביע של חיפה מול הפועל ר"ג ירגש אותי הרבה יותר מאשר כל גמר ליגת האלופות.

 

זו אולי ביצה, אבל זו הביצה שלי.

 

מכל הסיבות הנ"ל אני מבקש מבעלי הקבוצות לקנוס את השחקנים שלהן. בית"ר, לדוגמה, התחילה להיראות כמו קבוצה לאחר שהיו"ר, איציק קורנפיין, ספק קנס ספק הלין את שכר שחקניו.

 

לכן, החל מהעונה הבאה, על השחקנים לדעת שגובה המשכורת תלוי במאמציהם על המגרש. מבחינתי, ששחקן יקבל בונוס על כל שטח שהוא שורף במגרש לאחר שרץ מעל 9 ק"מ. אם הוא עושה טובה שהוא משחק, כמו שנראו 20 שחקני השדה של הטוענות לאליפות בשני המשחקים האחרונים שלהן, יש לגרום להם להבין שיכאב להם בכיס.

 

שום שכיר במדינת ישראל לא יישאר במקום עבודתו אם הוא יזלזל בבוס שלו או בבעל הבית, זה שמשלם לו את המשכורת.

 

שחקן הכדורגל הישראלי הממוצע, לעומת זאת, מרגיש שהוא חריג. הבוס שלו, דרך אגב, הוא לא בעל הקבוצה או המאמן. הבוס זה האוהדים, שמשלמים לו את המשכורת באמצעות הכרטיס או בעקיפין דרך טפסי הטוטו והווינר או הטלוויזיה. מכיוון ואני אחרי הכל אחד הבוסים של מכבי חיפה, התעלמותי מהמשחק ביום שבת ואיבוד עניין בקרב האליפות היא בעצם דרך אחרת לומר להם - אתם מפוטרים!

בטל שלח
    לכל התגובות
    x