$
עסקי ספורט

הוועד האולימפי לרה"מ: העבר מימון לאבטחת נבחרות ישראל

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, צבי ורשביאק: "משלחות הספורט המייצגות את המדינה יוצאות לתחרויות בשליחות לאומית. תפקיד המדינה להגן על אזרחיה ולא יעלה על הדעת שאיגודי הספורט יצטרכו לשאת בהוצאות אלה"

כתב כלכליסט 13:1920.04.09

צבי ורשביאק, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, פנה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרת התרבות והספורט לימור לבנת, בבקשה כי ממשלת ישראל תממן את אבטחת נבחרות ישראל בענפי הספורט השונים היוצאות לחו"ל לתחרויות בינלאומיות.

 

ורשביאק ציין בפנייתו כי מאז הרצח במינכן החליטה
ממשלת ישראל כי עליה לדאוג לאבטחת משלחות הספורט ביציאתן לחו"ל. במשך שנים רבות מדינת ישראל מימנה את הוצאות האבטחה - עד להחלטה של משרד האוצר להכיל הוצאה זו על גופי הספורט.

 

"משלחות הספורט, המייצגות את המדינה, יוצאות לתחרויות בשליחות לאומית. תפקיד המדינה להגן על אזרחיה ולא יעלה על הדעת שאיגודי הספורט יצטרכו לשאת בהוצאות אלה. זהו נטל גדול ביותר על האיגודים שחלקם כבר הודיע כי יאלץ לוותר על השתתפות בתחרויות הבינלאומיות. אני רוצה להתריע שאם איגודים יפסיקו להשתתף בתחרויות, נגורש מאירופה", אמר ורשביאק.

 

על פי הנהלים נדרשים האיגודים לחתום על התחייבויות למימון האבטחה כחודש לפני היציאה לחו"ל, מבלי שידעו טרם הנסיעה בכמה כסף כרוכה ההוצאה הזאת.

 

בתוך כך, הוועד האולימפי בישראל הודיע לראשי איגודי הספורט כי בתקופה הקרובה יחל לגייס משאבים בקרב גופים בינלאומיים בחו"ל לסיוע במימון מילגות מיוחדות למאמנים וספורטאים כדי שיוכלו להשתתף בהשתלמויות מקצועיות.

 

הוועד האולימפי ביקש מראשי האיגודים להמליץ על מאמנים וספורטאים עבורם יגייס הוועד האולימפי כספים לטובת שידרוגם המקצועי כחלק מההכנה למשחקים האולימפיים בלונדון 2012.

 

הוועד האולימפי מתכנן גם לקיים בישראל כמה השתלמויות בינלאומיות למאמנים בנושאים שונים בפרק הזמן שעד לונדון 2012.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x