$
עסקי ספורט

מדד ההגינות: בני יהודה ראשונה, בית"ר ירושלים אחרונה

לפי הקרן החדשה לישראל, בני יהודה היא הקבוצה שפעלה בצורה הטובה ביותר נגד תופעות של גזענות ואלימות ביציעים. לאוהדי הקבוצה יחולקו אמצעי עידוד בשווי אלפי שקלים

כתב כלכליסט 15:3509.03.09

הקרן החדשה לישראל בחרה בבני יהודה כקבוצה ההוגנת של הסיבוב השני. הקרן תעניק את הפרס ביום חמישי באיצטדיון שבשכונת התקווה. לפי הקרן בני יהודה היא הקבוצה שפעלה בצורה הטובה ביותר נגד תופעות של גזענות ואלימות ביציעים. למקום האחרון הגיעה בית"ר ירושלים.

 

עירוני קריית
שמונה במקום השני במדד ההגינות ומכבי פתח תקווה במקום השלישי. בני סכנין, מכבי תל אביב ובית"ר ירושלים, כאמור, סוגרות את הטבלה. בכל משחק עד כה של בית"ר תועדו ערב רב של קריאות ושירים גזעניים.

 

הפרס יוענק ליו"ר בני יהודה תל אביב, חזי מגן על ידי אליעזר יערי, מנכ"ל הקרן, אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל בישראל וסגן ראש אגף הקהילה ומניעת פשיעה של המשטרה, נצ"מ אשר בן ברוך.

 

הפרס יהיה אמצעי עידוד בשווי אלפי שקלים לאוהדים כאות הוקרה לרוח ההגינות והעידוד הספורטיבי שמאפיין עד כה את קהל אוהדי הקבוצה ודירוגם בראש מדד ההגינות בתום סיבוב המשחקים השני. בין היתר יוענקו לאוהדים כאלף דגלונים לרכב של הקבוצה ומאות חולצות.

 

" הקהל שלנו היה בעייתי לפני 10 שנים, וכיום רואים בכל שבוע את העידוד הנפלא וההוגן שלהם", אמר אסי בלדוט, קפטן בני יהודה. "הם הקהל הכי טוב בליגה. אני מודה להם על התמיכה שלהם בנו".

 

לפי המדד, בני יהודה הצליחה למגר באופן מוחלט קריאות הסתה נגד הציבור הערבי (בתקופה המקבילה בעונה שעברה הקריאה הזו נשמעה מקרב הקהל ב-3 מחזורים).

 

היתה ירידה של כ-55% בכמות עבירות ההסתה לגזענות בקרב קהל אוהדי הקבוצה לעומת התקופה המקבילה בעונה שעברה וחל שיפור ניכר ביחס אוהדי הקבוצה לשחקנים שחומי-עור.

 

בנוסף, לפי הקרן, הקשר בין קהל האוהדים לבין שחקני הקבוצה וההנהלה השתפר, והוא מביא לידי ביטוי ערכים של הגינות בספורט כדוגמת עידוד ותמיכה מקרב האוהדים בשחקני הקבוצה, אף בהפסדים; חיזוק קשרי הקהילה של האגודה עם אוהדי הקבוצה.

 

את העלייה בכמות קהל האוהדים שמגיעים העונה למשחקי הבית של הקבוצה ניתן לשייך, בין השאר, לחיזוק קשרי הקהילה של המועדון.

 

הקרן ציינה גם את הפעלת תוכנית ניסיונית לקידום מנהיגות בקרב קהל אוהדי הקבוצה, שקוצרת את פירותיה כבר העונה: צוות המשקיפים מדווחים על מספר אירועי הסתה העונה, יזומים על ידי קומץ אוהדים של הקבוצה, שהושתקו על ידי החלק הארי של קהל אוהדי הקבוצה.

 

בחירת הקבוצה ההוגנת מתבססת על מדד ההגינות במגרשי ליגת טוטו: דירוג רמת ההגינות של אוהדי קבוצות הכדורגל על פי מדד סטטיסטי. המדד מתחשב בכמות הקהל הממוצעת של כל קבוצה, עוצמת האירועים – הן חיוביים והן שליליים, שבהם הקהל מעורב ותדירותם.

 

הנתונים מסופקים על ידי פורום המשקיפים המתנדבים של תוכנית "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים" מייסודה של הקרן החדשה לישראל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x