$
עסקי ספורט

"אם פאר לא תורשה לשחק, טורניר דובאי יבוטל"

פרשת הויזה של שחר פאר ממשיכה לעשות כותרות בעולם - נשיא ה-WTA, לארי סקוט, התראיין ל'ניו יורק טיימס' ואמר: "שקלנו לבטל את הטורניר מיידית, בשנה הבאה לא נתפשר". ונוס וויליאמס: "כל השחקניות תומכות בשחר"

סער הס, ynet 14:5116.02.09

יממה אחרי החלטת איחוד האמירויות לא לאפשר לשחר פאר להיכנס למדינה, מתבררים פרטים נוספים על התהליך, וגם על עתידו הצפוי של טורניר דובאי. בראיון לעיתון החשוב בעולם, ה'ניו יורק טיימס', שכמו שאר כלי התקשורת הגדולים התייחס לנושא בהרחבה, תיאר נשיא ה-WTA את השתלשלות האירועים.

 

"ידענו

שתהיה בעיה, אבל הבהרנו למארגני דובאי שפאר תיכלל בהגרלה", אמר לארי סקוט, נשיא איגוד טניס הנשים העולמי. "רצינו להיות אופטימיים בנוגע לאפשרות שהיא תקבל ויזה. הם, מצידם, המתינו עד לדקה ה-90 עד שהודיעו על החלטתם".

 

סקוט אמר כי האפשרות לביטול מיידי הטורניר נשקלה, אבל פאר ומשפחתה ביקשו לא לעשות זאת. "הם לא רצו שכל הטניסאיות ייפגעו בגלל שחקנית אחת. דיברנו עם השחקניות ואמרנו להם שמשהו נורא קרה כאן, אבל כל אחת מהן תיענש אם נודיע על ביטול".

  

בשנה הבאה, הבהיר נשיא ה-WTA, זה כבר יהיה סיפור אחר. "הבהרתי להם שאם שחר לא תורשה לשחק, הם מסתכנים בביטול הטורניר. זה יהיה חבל מאוד לאבד את ההכרה והכסף, אבל כשזה מגיע לעקרונות של הוגנות ופתיחות, אסור להתפשר".

 

"זה מאוד-מאוד מאכזב", אמרה שחר פאר בנתב"ג, אחרי שובה לישראל אמש (א'). "זאת אחת התחרויות הגדולות של השנה אמרו במשך הרבה זמן שאני אוכל להיכנס למדינה. לצערי אני אפסיד את הנקודות שעשיתי בשנה שעברה ולא אוכל לעשות יותר נקודות. זה קצת הורס את מה שתכננו, אבל אין מה לעשות". 

 

ובינתיים, ממשיכה הישראלית בת ה-21 לצבור תגובות אוהדות מצד שחקניות הצמרת העולמית. לאמלי מורזמו, שהצהירה אחרי הזכייה בפריז כי המעשה אינו מקובל, הצטרפה גם ונוס וויליאמס, שתשחק השבוע בדובאי, בטורניר המחלק פרסים בסך 2 מיליון דולר. "כל השחקניות תומכות בשחר", אמרה ונוס. "כולנו אתלטיות וכולנו בעד הטניס".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x