$
עסקי ספורט

הלנת שכר? קורנפיין מעכב את משכורות ינואר לשחקני בית"ר ירושלים

יו"ר הקבוצה החליט לא להעביר את המשכורות בעקבות התבוסה 4-0 להפועל ת"א שלשום. זאת בנוסף לקנס של 10,000 שקל שהוטל על השחקנים

מיקי פלד 17:4911.02.09
הלנת שכר? מנכ"ל בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, החליט לעכב עד להודעה חדשה את משכורת ינואר של השחקנים, בנוסף לקנס של 10,000 שקל, כך נודע היום (ד'). זאת בשל התצוגה על המגרש במשחק מול הפועל ת"א ביום שני, שהסתיים בתבוסה 4-0 של הדאבליסטית.

 

מכיוון ומדובר במשכורת ינואר,
על הקבוצה לשלם אותה לשחקנים עד ה-10 בפברואר, כלומר יום שלישי השבוע. מרגע שהמועד הקבוע בחוק עבר, כל יום לאחר מכן מהווה לכאורה הלנת שכר. על-פי חוק הגנת השכר, במקרה שמדובר בהלנה, השחקנים יוכלו לתבוע את המועדון בבית הדין לעבודה תוך שנה מהיום או תוך חודשיים מקבלת הכסף. בנוסף לשכר המולן, יוכלו השחקנים לקבל כפיצוי 20% מהשכר על שבוע ההלנה הראשון ו-10% נוספים על כל שבוע לאחר מכן, כולל הפרשי הצמדה. כאשר מדובר במשכורות של מועדון הספורט העשיר במדינה, הפיצויים בלבד יכולים להגיע לכ-150 אלף שקל אם מדובר על הלנה של שבוע.

 

בכיר בהתאחדות לכדורגל אמר ל"כלכליסט", כי כל החוקים החלים על המשק הישראלי חלים גם על מועדוני הכדורגל ללא יוצא מן הכלל. לכן ההודעה של קורנפיין היא הלנת שכר לכל דבר ועניין, במיוחד כאשר לבית"ר ירושלים אין בעיות כספיות המונעות ממנה לשלם שכר בזמן".

 

מבית"ר ירושלים לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x