שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

אופ"א מנהלת מגעים עם המועדונים להגבלת שכר הכדורגלנים

מדובר בקביעה של תקרת שכר ותקרה להוצאות על רכש שחקנים - שיגבילו את כוחם של המיליארדרים

סוכנויות הידיעות 09:0225.01.09

התאחדות הכדורגל של אירופה, אופ"א, החלה במהלך שבסופו תותקן תקרת שכר ותקרה להוצאות על רכש שחקנים. כך לפי סוכנות הידיעות רויטרס.

 

גורם בכיר באופ"א אמר לסוכנות: "אנו מקיימים שיחות ראשונית עם התאחדות המועדונים האירופיים (ECA), לגבי האפשרות שהקבוצות יוכלו לבזבז רק עד

מחצית מההכנסות השנתיות שלהן בחלון ההעברות. יש הנחה שהמועדונים לא יכולים להחזיק את עצמם במצב הנוכחי".

 

ההצעה מגיעה לאחר שבוע בו אושר כי מנצ'סטר סיטי, השייכת לשייח' מאקטום מאבו דאבי, היתה מוכנה לשלם עבור קאקה ממילאן סכום של כ-100 מיליון יורו.

 

בנובמבר, שרי הספורט באיחוד האירופאי חשבו על הקמת רגולטור פאן-אירופי, אבל בסופו של דבר החליטו ללחוץ על פיפ"א ואופ"א להציג חוקים פיננסיים נוקשים יותר.

 

לפי ההצעה של אופ"א, לצורך חישוב תקרת ההוצאה על רכש, יובאו בחשבון רק הכנסות ממכירת כרטיסים, ספונסרים, מרצ'נדייז והסכמי שידור - ללא כסף שמזרימים הבעלים.

 

"כל סכום מבעלי מניות או בעלים מיליארדרים יהיה חייב להיות מושקע בתשתית המועדון, למשל בבנייה או בשיפוץ איצטדיון או בהשקעה בפיתוח נוער או אקדמיה", אמר בכיר באופ"א.

 

בכיר ב-ECA, שבעיקרון מסכים לרפורמה, אומר שמועדונים קטנים יזכו לתקופת הסתגלות של כמה שנים כדי למשוך משקיעים וספונסרים.

 

"אנחנו כרגע רק בשלב מקדים של הדיונים", אמר גורם בכיר ב-ECA לרויטרס. "אך במועדונים כבר מבינים שאי אפשר להמשיך עוד הרבה זמן עם התופעה של הוצאת עשרות מיליוני יורו בחלון ההעברות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x