$
עסקי ספורט

ה-ATP מינה את אדם הלפאנט ליו"ר הארגון

הבכיר בנייקי לשעבר יחליף את אטיין דה וילרס ומשימתו הראשונה תהיה למצוא ספונסר ראשי חדש לסבב הטניס המקצועי

סוכנויות הידיעות 10:5313.01.09

ה-ATP, סבב הטניס המקצועי לגברים, מינה את אדם הלפאנט, לשעבר סגן נשיא בנייקי, ליו"ר הארגון. "ההנהלה מאמינה שמינתה מנהיג חדש עם חזון אסטרטגי רצוי וכוח לפעול כדי להוביל את הסבב העולמי של ה-ATP", אמר נציג הטורנירים בהנהלה, גראהם פירס.

 

ה-ATP הוא הגוף השולט בטניס
הגברים העולמי ש-50% ממנו שייך לשחקנים. בסבב ה-ATP יש 63 טורנירים ב-32 מדינות.

 

הלפאנט האמריקני בן ה-44 יחליף את אטיין דה וילרס, לשעבר בכיר בוולט דיסני שהצטרף ל-ATP ביוני 2005. דה וילרס היה אחראי לצמיחה בכספי הזכייה, הוסיף למשחק מספר פיתוחים טכנולוגים, ושינה את המעמד של חלק מהטורנירים בסבב העולמי. חלק מהפעולות שלו גרמו לאי נחת בקרב השחקנים ומנהלי הטורנירים – ראשי טורניר המבורג, למשל, תובעים 76 מיליון דולר מה-ATP בגלל שינוי שדה וילרס קידם.

 

הלפאנט, בוגר הארוורד, עזב את נייקי, ענקית הלבשת הספורט האמריקנית ב-2007 לאחר 12 שנה. הוא היה אחרי לשיווק הגלובאלי ושיתופי פעולה עם קבוצות ספורט ברחבי העולם. מינויו מגיע כשבוע לפני הגרנד סלאם הראשון של העונה באוסטרליה. בנוסף בילה שלוש שנים גם בליגת הוקי הקרח של צפון אמריקה (NHL) וארבע שנים בפירמת עורכי הדין Cleary, Gottlieb, Steen & Hamilton.

 

הלפאנט מגיע ל-ATP שלא מתוך עולם הטניס, בדומה לדה וילרס, ומשימתו הראשונה תהיה להחליף את הספונסר הראשי – מרצדס – שעזב בחודש שעבר לאחר 12 שנה.

 

בנושא אחר, ה-USOC, הוועד האולימפי של ארצות הברית, מינה את ליסה בירד לאחראית השיווק. בירד בת ה-47 עבדה בעבר עם IBM, ליגת הפוטבול של צפון אמריקה (NFL), ג'נרל מוטורס ופרוקטר & גמבל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x