$
חסויות וזכויות שידור

בהתאחדות שוקלים: סנקציות לקבוצות שלא ישתפו פעולה עם הטלוויזיה

ההתאחדות לכדורגל קיימה כנס בנושא עתיד פני שידורי הכדורגל הישראלי והציגה ספר נהלים לשידור

אוריאל דסקל 17:0515.12.08

בהתאחדות לכדורגל שוקלים להטיל סנקציות על קבוצות שלא ישתפו פעולה עם מפיקי הטלוויזיה. כך התברר היום בכנס שקיימה ההתאחדות עם חברת sportfive, שמנהלת את זכויות השידור של ההתאחדות.

 

בכנס, שעסק בעתיד שידורי הכדורגל הישראלי, השתתפו ראשי חברת sportfive, מנכ"ל וסמנכ"ל

ההתאחדות לכדורגל, אנשי חברת צ'רלטון, ערוץ 10, ערוץ הספורט, זכיינית ערוץ 2 רשת, ערוץ 1 ורשת ב'.

 

מטרת רב השיח היתה שיפור השירות, הן לזכייני הטלוויזיה והן לקהל הצופה במשחקים בבית. בכנס הציג ראש אגף הליגות המקצועניות בהתאחדות, ניר ינקלביץ, את ספר הנהלים שגיבשו ההתאחדות לכדורגל וחברת sportfive בהשראת נהלי השידור הנהוגים בליגת האלופות, כשהשאיפה היא שנהלים אלה ייכנסו החל מהעונה הבאה לליגת טוטו. הספר מדגים כיצד שידור צריך להראות. "ספר הנהלים פתר די הרבה בעיות של הערוצים המשדרים", אמר משתתף בכנס.

 

אחת הטענות שהעלו נציגי הערוצים היתה שמנהלי קבוצות ומנהלי אצטדיונים לא מבינים את חשיבות הטלוויזיה. "הרבה אנשי טלוויזיה ציינו שהתחושה שהם מקבלים ממנהלי הקבוצות היא שהטלוויזיה היא טפיל ולא שותף", אמר משתתף בכנס.

 

בנוסף, ההתאחדות מתכננת מפגש עם מנהלי הקבוצות כדי להטמיע את השינויים. מההתאחדות וספורטפייב דרשו שחברות המשדרות ישקיעו יותר בשידורים.

 

רותם קמר, סמנכ"ל ההתאחדות, אמר: "מטרת הכנס היתה מבט קדימה על מנת ליצור מליגת טוטו מוצר טלוויזיוני שיגרום לצופה בבית הנאה ויזואלית, ובכך יגביר את מיתוג הליגה ויעלה את רמת ההכנסות לקבוצות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x