$
עסקי ספורט

אנגליה: ארסנל מתכננת "לקרוע" חוזים עם ספונסרים

ניו אוף דה וורלד: איבן גאזידיס, המנכ"ל החדש של הקבוצה, מוכן לסיים חוזי חסות באופן חד צדדי עם נייקי ואמירייטס איירליינס ולשלם פיצוי לחברות

אוריאל דסקל 12:3407.12.08

איבן גאזידיס, המנכ"ל החדש של ארסנל, מתחיל לעבוד ומעוניין "לקרוע" חוזי ארוכי טווח עם הספונסרים הראשיים של המועדון - נייקי וחברת התעופה "אמירייטס אירליינס". כך מדווח השבועון "ניוז אוף דה וורלד".

 

קית' אדלמן, המנכ"ל הקודם, חתם על חוזי חסות ארוכי טווח (של עשרות

שנים) עם נייקי, שמספקת את הציוד והלבוש של ארסנל וגם עם האמירייטס, הספונסרית הראשית ובעלת הזכויות השמיות של האצטדיון של המועדון. זאת כדי לקבל מזומן שעזר בזמנו בבניית האצטדיון.

 

עם זאת, גאזידיס, סגן קומישינר ה-MLS לשעבר, מאמין שהמותג של ארסנל שווה הרבה יותר במיוחד לאור העובדה שהמועדון מקבל מחסויות הרבה פחות מאשר המתחרים שלו, מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי.

 

לפי מקור בדירקטוריון של ארסנל, גאזידיס אף מוכן לסיים את החוזים באופן חד צדדי ולשלם פיצויים לחברות - כפי שעשתה צ'לסי (ששילמה 24.5 מיליון ליש"ט ליומברו כדי לחתום על חוזה הלבשה רשמי עם אדידס).

 

"קית' הצליח לנהל משא ומתן מוצלח עם נייקי ואמירייטס כשהמועדון היה חייב מזומן להשלים את האצטדיון, אבל עכשיו ההסכמים האלה נראים חלשים", אמר המקור ל"ניוז אוף דה וורלד".

 

המקור הוסיף: "כשאיבן עשה את ראיונות העבודה עם ארסנל הוא דיבר על איך אפשר להגדיל את ההכנסות, אפילו בימים קשים כאלה. ואמר שהוא מאמין שאפשר לחתום על חוזים שווים יותר".

 

לארסנל חוזה חסות חולצה עם אמירייטס עד 2014 ששווה 6 מיליון ליש"ט בשנה. החוזה עם נייקי שווה 8 מיליון ליש"ט בשנה והוא עד 2011. לשם השוואה, צ'לסי מקבלת מאדידס כ-10 מיליון ליש"ט בעונה ומסמסונג, הספונסרית הראשית, כ-11 מיליון ליש"ט. מנצ'סטר יונייטד מקבלת כ-14 מיליון ליש"ט בשנה מ-AIG וכ-23 מיליון ליש"ט מנייקי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x