עסקי ספורט

ריאל מדריד מצפה לעלייה של 9.4% בהכנסות השנה

מועדון הכדורגל הספרדי צופה כי הכנסותיו יעמדו על למעלה מ-400 מיליון יורו. הרווח שלו צפוי לצמוח ב-6.6%. אתמול השלים המועדון את רכישתו של החלוץ ההולנדי קלאס יאן הונטלאר בסכום שעשוי להגיע לכ-27 מיליון יורו עד סוף השנה

אוריאל דסקל 15:2203.12.08

ריאל מדריד, מועדון הכדורגל המכניס בעולם, מצפה לעלייה של 9.4% בהכנסות של השנה, שתסתיים ב-30 ביוני 2009, וזאת למרות המיתון. כך מדווח הפורטל הספרדי negocios.

 

הנתונים הכספיים של הקבוצה בעונה הקודמת טרם פורסמו רשמית, אבל דו"חות נשלחו לכ-90 אלף הסוסיוס של המועדון

(חברי מועדון) ולפיהם, ריאל תכניס בעונה הנוכחית כ-400.2 מיליון יורו ואילו הרווח שלה יצמח ב-6.6%, ל-54.8 מיליון יורו.

 

הסיבה העיקרית לצמיחה, היא חוזה מכירת זכויות השידורים ותאי הצפייה ל-VIP באיצטדיון הסנטיאגו ברנבאו, במחירים גבוהים מבעבר. ריאל הכניסה כ-350 מיליון יורו בעונה שעברה מסעיפים אלה בשנה שעברה.

 

ואגב כך, הגישה מנצ'סטר סיטי הצעה בסכום של 150 מיליון יורו עבור איקר קסיאיס, שוער ריאל מדריד, אך זה דחה אותה על הסף, כדי להישאר במועדון בו גדל - כך לפי סוכנו של קסיאס. לפי הסוכן, הסיטי, שבבעלות משפחת המלוכה של אבו דאבי, הגישה הצעה בת 120 מיליון יורו לריאל מדריד ונדחתה על הסף. לאחר עשרה ימים חזרה מנצ'סטר עם הצעה בשווי 150 מיליון יורו וגם אז -היא נדחתה.

 

בד ובד, השלימה אתמול ריאל מדריד את רכישת החלוץ ההולנדי של אייאקס, קלאס יאן הונטלאר, בכ-20 מיליון יורו - סכום שיגדל ל-27 מיליון יורו בהתאם להופעות ולשערים שלו במדי הקבוצה. החלוץ חתם לארבע שנים וחצי ויצטרף לחמשת חבריו לנבחרת בקבוצה - רויסטן דרנטה, ווסלי סניידר, רון ואן ניסטלרוי, רפאל ואן-דר וארט וארייאן רובן.

 

ריאל כבר השקיעה ב-4 העונות האחרונות כ-433 מיליון יורו ברכישת שחקנים חדשים. הונטלאר בן ה-25 נחשב לאחד מהכוכבים ההולנדים העולים. הוא כבש 75 שערים ב-90 הופעות ליגה באייאקס ובסך הכל כ-100 שערים ב-120 הופעות בכל המפעלים. הוא יוצג כשחקן המועדון, מחר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x