$
עסקי ספורט

ליברפול עשויה למכור שחקנים כדי לכסות חובות

קבוצת הכדורגל נמצאת בחובות של 350 מיליון ליש"ט. החלוצים פרננדו טורס וראיין הוזכרו כמועמדים למכירה כדי לגייס את ההון הדרוש

אוריאל דסקל 10:3812.11.08
ליברפול עשויה למכור את כוכביה בגלל חובות המועדון. כך חשף קית' האריס, יו"ר בנק ההשקעות סימור פירס, שמנהל את מכירתם של מספר מועדוני פרמיירליג.

 

ליברפול, לאחר רכישת המועדון על ידי צמד האמריקאים ג'ורג' ג'ילט וטום היקס, נמצאת בחובות של 350 מיליון ליש"ט.  במהלך 

קונגרס הכדורגל הבינלאומי בציריך אמר האריס: "אם בנקים לא יממנו מחדש את ליברפול, הקבוצה תצטרך לגייס הון". החלוצים  פרננדו טורס וראיין באבל הוזכרו כמועמדים למכירה כדי לגייס את ההון הדרוש לצמד האמריקנים.

 

לפי "הטיימס" הבעלים של הקבוצה לקחו הלוואה כדי לרכוש את הצמד. האריס אמר גם שהוא רואה קשיים במכירה של אברטון. לפי האריס: "רוכשים של מועדון מצפים להרוויח כסף ולעלייה של ערך הקבוצה ב-5% עד 10% כל שנה מבלי לבזבז כסף רב על תשתיות, מתקנים ושחקנים". לאברטון, לפי האריס, אין סיכוי להרוויח במצב הנוכחי. "הדמוגרפיה של העיר ליברפול מאוד מושכת", אמר האריס. "זו עיר מאוד עשירה. אבל אברטון חולקת את העיר עם עוד מועדון והיא בדרך לבנות אצטדיון חדש, אז כולם בוחנים מקרוב את הרכישה".

 

לפי דיווחים באנגליה, הבנקים עשויים להכריח את בעלי ליברפול למכור את המועדון בגלל החובות. ב"אינדיפנדנט" נטען שהקשיים של הבנקים שהלוו כסף לליברפול, וואשוביה ורויאל בנק אוף סקוטלנד, ייגרמו להם לדרוש את מכירת המועדון עד לינואר. האמריקנים אמורים להחזיר את החובות עד ינואר, עם אופציה להארכה עד ליולי. אם לא יצליחו, ייאלצו למכור את הקבוצה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x