עסקי ספורט

לפורמולה 1 חובות של 5 מיליארד דולר

זאת בשל ריבית על הלוואה שלקחה חברת CVC קפיטל, אשר בידיה אחוזים ניכרים מהפורמולה 1

אוריאל דסקל 11:2811.11.08

קבוצות פורמולה 1 ידרשו נתח גדול יותר מהכנסות הספורט, זאת לאחר שערכו בדיקה וגילו שלחברות הספורט שבבעלותן  חובות של 5 מיליארד דולר. כך מדווח היום (ג') "הגרדיאן".

 

הקבוצות חתמו לאחרונה עם ה-FIA, ארגון הספורט המוטורי העולמי, על הסכם שאמור לצמצם את העלויות

בצורה ניכרת. עם זאת, לפי העיתון, כחלק מההסכם לכך שכל המנועים בכל המכוניות יהיו אחידים, ידרשו הקבוצות נתח גדול יותר מהכנסות סבב הפורמולה 1 ברחבי העולם.

 

לפי בדיקה בחשבונות של Delta3, החברה האם שבבעלותה פורמולה 1, חברת CVC קפיטל, שרכשה אחוזים ניכרים מהפורמולה 1 לפני שנתיים, לקחה הלוואה של יותר מ-2.4 מיליארד דולר כדי להשלים את הרכישה. בנוסף, ישנם חובות של CVC על סך של 2.6 מיליארד דולר. בגלל החובות משלמת Delta3 כמעט 230 מיליון דולר בריבית בשנה – שווה ערך לחצי מהסכום שמשלמת הפורמולה 1 לקבוצות.

 

"יש כעס בהרבה קבוצות", אמר חבר ב-Fota, ארגון קבוצות הפורמולה 1. "למה אנחנו צריכים לשלם את הכסף על החובות הללו? יש לנו כסף מספונסרים והספורט מרוויח הרבה כסף. אנחנו רוצים את הנתח שלנו".

 

בגלל הריבית הענקית הפסידה Delta3 בשנה שהסתיימה בנובמבר 2006 כ-458 מיליון דולר, זאת למרות שהכנסותיה הגיעו ל-938 מיליון דולר. הכנסות הספורט ב-2008 עברו את ה-1.3 מיליון דולר, עלייה של 40%, לפי מקור ב-CVC.

 

חברת CVC חייבת להחזיר את ההלוואה על סך 2.4 מיליארד דולר עד 2014.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x