$
עסקי ספורט

ה-NFL תיקח הלוואה של 2 מיליארד דולר

ליגת הפוטבול האמריקאית תחזיר את ההלוואה במהלך ארבע השנים הבאות. מטרתה היא המשך פעילות הקבוצות גם בזמן המשבר הפיננסי

בלומברג 12:2602.11.08
ליגת הפוטבול של אמריקה, ה-NFL, תיקח הלוואה של כמעט 2 מיליארד דולר אותם תחזיר בארבע השנים הבאה. ההלוואה, שמחולקת ל-1.4 מיליארד שתחזיר הליגה בארבע השנים הבאות ועוד 460 מיליון דולר שתחזיר הליגה ב-10 השנים הבאות, תבטיח שקבוצות ימשיכו לפעול אפילו בזמן המשבר הפיננסי.

 

אנת'וני

נוטו, המנהל הפיננסי של ה-NFL, סירב לחשוף פרטים של העסקה אבל אישר שה-NFL אכן לקח הלוואה. ה-NFL מוכנה גם לנהל משא ומתן לגבי חוזי השחקנים עם איגוד השחקנים. מארק ג'אניס, נשיא סוכנות הספורט, Sportcorp, ציין: "זה מראה שיש ל-NFL כוח רציני. עשיית עסקה כזו במצב הפיננסי כיום מבטיחה שיהיה לכל הקבוצות מספיק כסף לעבור אותו". לפי ג'אניס עליות עולות של בניית אצטדיונים ושיפוצים הן בלתי נמנעות ולכן קבוצות יצטרכו לצמצמם בבונוסים לשחקנים.

 

ה-NFL הוא גוף פיננסי איתן שההלוואות שלו אינן מסוכנות. מדובר בספורט הנצפה ביותר בארצות הברית, מודל העסקים שלו חזק מאוד והכנסות ממכירת זכויות שידור נחתמו לטווח הארוך ונחשבות בטוחות. ה-NFL מכניס יותר מ-3.5 מיליארד דולר מהסכמי טלוויזיה עם CBS, FOX, NBC, ESPN, ו-DirecTV. משחקי NFL היוו שישה מתוך שבעת האירועים הנצפים ביותר בארצות הברית, שיא של 97.5 מיליון אמריקנים צפו בסופרבול בין ניו אינגלנד פטריוטס לניו יורק ג'יאנטס.

 

ה-NFL אינו חסין בפני המשבר הפיננסי, לפחות שליש מ-32 הקבוצות ישחקו או משחקות באצטדיונים שבנייתם או שיפוצם הכניסו אותן לחובות ועלויות הריבית גדלו פי חמש מתחילת השנה. לפי רוג'ר גודל, הקומישינר של ה-NFL, הקבוצות יצטרכו "להדק את החגורה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x