$
עסקי ספורט

הבעלים של ליברפול פנו למריל לינץ' בדרישה למצוא רוכש למועדון

אנשי העסקים האמריקאים שצריכים לכסות הלוואה שלקחו מרויאל בנק אוף סקוטלנד, שקרס, מציעים את הקבוצה ב-550 מיליון ליש"ט. קרן ההשקעות של דובאי ויתרה על הרכישה, רוברט קראפט, בעליה של ניו אינגלנד פטריוטס, מתעניין

אוריאל דסקל 12:0022.10.08

טום היקס וג'ורג' ג'ילט, הבעלים האמריקנים של ליברפול, ביקשו מבנק ההשקעות מריל לינץ' לעזור להם למצוא קונה למועדון, כך מדווח ה"טיימס". הידיעה היום (ד') מגיעה לאחר שבסוף השבוע דווח ב"ניוז אוף דה וורלד", ש-DIC, קרן ההשקעות של דובאי, הודיעה לג'ילט והיקס שאינה מעוניינת לרכוש

את קבוצת הכדורגל ממרסיסייד.

 

לפי "הטיימס", רוברט קראפט, המיליארדר האמריקני שבבעלותו ניו אינגלד פטריוטס מה-NFL, מתעניין בקבוצה. ישנו גם קמפיין של אוהדי ליברפול לנסות ולרכוש את המועדון.

 

האמריקנים ידרשו כ-550 מיליון ליש"ט על המועדון, אותו רכשו בסכום של כ-435 מיליון ליש"ט בפברואר 2007. כספי הרכישה כוללים 215 מיליון ליש"ט שהיו אמורים ללכת לבניית אצטדיון חדש למועדון, שבעקבות המשבר הפיננסי העולמי, תחילת בנייתו נדחתה.

 

ההצעה של DIC היתה על השולחן במשך חודשים רבים, אבל היקס וג'ילט כמעט ולא נפגשו עם נציגיה.

 

האמריקנים זקוקים למימון מחדש להלוואה בסך 350 מיליון ליש"ט אותה לקחו מהרויאל בנק אוף סקוטלנד ושעליהם להחזיר עד ל-25 בינואר. למרות זאת, הבנק, שעבר לידיים ציבוריות בעקבות המשבר העולמי, החליט כי מימון מחדש במצב העניינים הנוכחי יינתן רק במקרים קיצוניים.

 

לפי "הדיילי טלגראף", היקס וג'ילט מתכננים להשתמש בכחצי מהרווחים מהעונה, כ-40 מיליון ליש"ט, כדי לכסות את הריבית השנתית על ההלוואה, שעומדת על כ-25 מיליון ליש"ט בשנה.

 

חסות לליגת מרוצי המכוניות

 

בתוך כך, הודיעה ליברפול על הסכמי חסות עם שלוש תעשיות שונות שיכניסו למועדון 10 מיליון ליש"ט בשנה. ההסכמים הם עם חברת הנסיעות תומאס קוק, חברת המשחקים קונאמי וחברת ההימורים המקוונים פאדי פאוור.

 

בנוסף, הודיעה ליברפול שתתחרה בליגת מרוצי המכוניות - סופרליגה, בה משתתפים כבר מספר מועדונים ברחבי העולם. מכונית ב"סופרליגה" תולבש בצבעים ובסמלים של ליברפול. "אנחנו מאוד מרוצים מהשותפויות החדשות הללו", אמר איאן איירה, המנהל המסחרי של ליברפול. "אנחנו מצפים לשיתוף פעולה מרגש עם החברות הללו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x