$
עסקי ספורט

ווסטהאם בסכנת קריסה בעקבות המשבר הפיננסי העולמי

בנק לאנדסבנקי, ש-40% ממנו שייך לביורגולפור גודמונדסון, הבעלים של ווסטהאם, הולאם בעקבות המצב הקשה אליו נקלע

אוריאל דסקל 15:4907.10.08

ווסטהאם בסכנת קריסה בעקבות המשבר הפיננסי העולמי. בנק לאנדסבנקי, ש-40% ממנו שייך לביורגולפור גודמונדסון, הבעלים של ווסטהאם, הולאם בעקבות המצב הקשה אליו נקלע.

 

לא ברור עדיין מה מצבו הפיננסי של המיליארדר, אבל ווסטהאם עומדת בפני עתיד לא ברור. "הפטישים" מנסים להילחם כעת בתביעת פיצויים בה הפסידה לשפילד יונייטד ולפי הערכות יצטרכו לשלם לקבוצה מהליגה השנייה 30 מיליון ליש"ט. בנוסף איבדה ווסטהאם את החסות חולצה בשווי 7.5 מיליון ליש"ט בשנה מחברת התעופה האיסלנדית XL (שגם בה לגודמונדסון יש אינטרס).

 

ביורגולפור גודמונדסון ביורגולפור גודמונדסון צילום: בלומברג

 

"המכה האחרונה עשויה להביא לסיום את עידן גודמונדסון", נכתב "בסאן". לפי היומון, ווסטהאם כבר הוצעה למכירה לאניל אמבאני, המיליארדר ההודי שמקושר לרכישת ניוקאסל ואברטון.

 

גודמונדסון הוא המשקיע העיקרי בקונצרן האיסלנדי שרכש את ווסטהאם בנובמבר 2006. הקונצרן רכש את המועדון ב-85 מיליון ליש"ט וכיסה את חובותיו בשווי 22.5 מיליון ליש"ט.

 

בשנתיים בהם שלט הקונצרן במועדון המזרח לונדוני, הסתבכה הקבוצה במספר פרשיות שכללו את פיטורי המנג'רים אלן פארדיו ואלן קרבשלי, עזיבת היו"ר הקודם אגרט מאגונסון ותשלום קנס בשווי 5.5 מיליון ליש"ט (שיא כל הזמנים) על החתמת קרלוס טבס וחאבייר מאסצ'ראנו באופן לא חוקי - פרשה, שכאמור, עשויה לעלות לווסטהאם 30 מיליון ליש"ט נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x