$
עסקי ספורט

האם הגולף הוא הקורבן הספורטיבי הגדול ביותר של המשבר?

25% מהמפרסמים בטלוויזיה באירועי גולף הם גופים פיננסים, שרובם הגדול נפגע מהסערה הנוכחית בשוק. זאת בנוסף לפציעתו של השחקן טייגר וודס, אשר הביאה לירידה של 36% ברייטינג

אוריאל דסקל 11:0402.10.08

ענף הגולף כבר סובל מירידת רייטינג של 36% השנה בגלל הפציעה של טייגר וודס, וייתכן שהמשבר הנוכחי בוול סטריט יפגע קשות גם בספונסרים של הספורט.

 

אחת מהמפרסמות הגדולות בענף, AIG, פגעה במחויבויות הפרסומיות שלה בגולף לטור של 2009, ולפי בכירים עוד חברות צפויות למשוך את הפרסום שלהן מהסבב המקצועני. "החודשים הקרובים יהיו אתגר אמיתי", אמר בכיר בענף ל"ספורטס ביזנס ג'ורנל".

 

טייגר וודס טייגר וודס צילום: בלומברג

גולף הוא לא הענף היחיד שנפגע מהמשבר. לפי בכירים ב"פוקס ספורטס" הסקטור הפיננסי הוא הנעדר הגדול ביותר מהפרסומות בפלייאוף של עונת הבייסבול. עם זאת, גולף הוא כנראה הספורט שאחוזי התמיכה שלו מהענף הפיננסי ההם הגבוהים ביותר. 25% מהמפרסמים בטלוויזיה באירועי גולף הם גופים פיננסים, שרובם הגדול נפגע מהסערה הנוכחית בשוק. בנוסף, כמעט שליש מכל האירועים של סבב ה-PGA מקבלים חסויות מבנקים, בנקי השקעות, חברות אשראי ופירמות לייעוץ פיננסי. "הכוכב הגדול ביותר שלנו פצוע (טייגר וודס) והמצב הכלכלי של הספונסרים שלנו איום ונורא", אמר בכיר ב-PGA, טום ווייד.

 

רוב הספונסרים של הגולף חתומים על הסכמים לטווח ארוך אבל הגולף עדיין ירגיש את הפגיעה. "גולף וגופים פיננסים הולכים טוב מאוד ביחד", אמר גרי סטיבנסון, מנהל בסוכנות הספורט "ואסרמן מדיה גרופ".

 

מריל לינץ', למשל, היא חברה שתמכה בגולף שנים רבות, כמו כן גם בנק אוף אמריקה, שרכש את מריל לינץ'. האם בנק אוף אמריקה יחליט להשקיע רק בשמו או שישאיר את החיבור המותגי של מריל לינץ' עם הגולף גם כן? הדבר לא בטוח, אך ייתכן שהגולף יהיה הספורט שייפגע בצורה הקשה ביותר בגלל המשבר הכלכלי העולמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x