$
עסקי ספורט

האזרחים משלמים מאות מיליוני דולרים על איצטדיון היאנקיז - ולא מרוויחים כלום

כך טוען חבר בית המחוקקים של מדינת ניו יורק. לדבריו, האיצטדיון החדש יוצר רק 15 מקומות עבודה חדשים. ביאנקיז טוענים שהאיצטדיון, שייחנך בשבוע הבא, יכניס מאות מיליונים לעיר

סוכנויות הידיעות 12:3917.09.08

משלמי המסים הניו יורקים משקיעים מאות מיליוני דולרים בבניית האיצטדיון החדש של היאנקיז, אבל מקבלים בחזרה מעט מאוד. כך לפי דו"ח של ריצ'רד ברודסקי, חבר בבית המחוקקים של ניו יורק. ברודסקי ציין שמשלמי המיסים הניו יורקים שילמו בין 550 מיליון דולר ל-850 מיליון דולר כדי לבנות את האיצטדיון, שלדבריו יוצר רק 15 מקומות עבודה חדשים. היאנקיז ציינו בפני ברודסקי, ששילמו 1.3 מיליארד דולר עבור האיצטדיון, שנבנה בסמוך לאיצטדיון הישן שלהם.

 

"האצטדיון החדש נבנה על ידי אנשי העיר ניו יורק ומדינת ניו יורק", אמר ברודסקי, "והם לא מקבלים מזה דבר". הוא אף ציין, שהעירייה מכרה את השטח לניו יורק יאנקיז עבור סכום נמוך בהרבה מהערך האמיתי שלו. "העירייה היתה יכולה להרוויח הרבה יותר מהבנייה", העריך.

 

שחקן היאנקיז אלכס רודריגז חותם לאוהדים באיצטדיון הישן שחקן היאנקיז אלכס רודריגז חותם לאוהדים באיצטדיון הישן צילום: בלומברג

 

 

לפי סת' פינסקי, חבר עיריית ניו יורק, האיצטדיון הוא חלק מהשקעה מאסיבית פרטית בשכונת הברונקס והוא יכניס לעיר כ-40 מיליון דולר בשנה. "זה יהיה מאוד חיובי עבור העיר", אמר פינסקי.

 

אליס מקליגיליון, דוברת היאקיז, טוענת דווקא שהאיצטדיון החדש יביא כ-1,000 מקומות עבודה חדשים. לטענתה, בעקבות הבנייה ייכנסו מאות מיליונים לעיר. "זה מאכזב שברודסקי מנסה להכניס את עצמו לכותרות בשבוע האחרון של בניית ה'יאנקי סטאדיום'", אמרה מקליגיליון.

 

המשחק האחרון באצטדיון בן ה-85 שנה ייערך ב-21 בספטמבר .

בטל שלח
    לכל התגובות
    x