$
עסקי ספורט

הבעלים של אחת מסוכנויות הספורט הגדולות בעולם: "אנחנו באים לישראל"

ג'ונתן בלו - הבעלים של בלו אקוויטי, סוכנות לייצוג אמנים וספורטאים ולארגון אירועים - מתכנן לחדור לשוק הישראלי באטיות אך בנחישות. שחר פאר תעזור

אביהוא קדוש, ניו יורק 09:2613.07.08

ג'ונתן בלו הוא איש שאוהב לסמן מטרות ולהתרחב במהירות וביעילות. בלו אקוויטי (Blue Equity), חברת האחזקות שלו, כוללת סניפים רבים ברחבי העולם, מוינה ובואנוס איירס דרך ורשה וסידני ועד מוסקבה וטורונטו. סניפים אלו מתחזקים פורטפוליו נרחב ובעלויות על ערוצי טלוויזיה, עיתונים, קרנות

השקעות, סחר בינלאומי ונדל"ן. הרכישה האחרונה שלו מיזגה כמה חברות ויצרה את BEST, חטיבה לייצוג ספורטאים, אמנים וכל מה שביניהם. בין המיוצגים: ראשיד וואלאס, אנדי רודיק, ג'נט ג'קסון, רג'י בוש, שחר פאר, אנה צ'קווטדזה ורבים אחרים.

 

בלו, יזם יהודי בן 41 שמתגורר בקנטאקי עם אשתו ושתי בנותיו ("קוראים להן טליה ותמר. פה בלואיסוויל זה נדיר מאוד"), עשה את מרב הונו לאחר שמכר את חלקו בעסקי הרכבות ומיחזור המתכות המשפחתיים. מאז הקים מאפס את הגרסה הספרדית של דפי זהב, ומכר 80% ממנה (ברווח של כמה מיליוני דולרים - אין פרטים פיננסיים לעסקאות של החברה, שהיא חברה פרטית) לקרלוס סלים - האיש העשיר בתבל. "הוא בחור שטוב להכיר ושותף מוצלח לעסקים", מספר בלו. "קרלוס ג'וניור ואני חברים טובים. הוא משוגע על כדורגל ומירוצי מכוניות".

 

עד לפני כשנתיים בכלל לא הייתם בביזנס של ייצוג מסיבי של אתלטים ואמנים.

 

"נכון. זה הגיע רק אחרי שרכשנו מלייב־ניישן, שהיא פירמת ניהול בכירה, את רוב חלקם בכל הקשור למדיה, לטלוויזיה, להפקת אירועים וגם לייצוג של אתלטים ואמנים. אל תדאג, אנחנו לעולם לא כותבים צ'ק לחינם, אלא רק משקיעים בעסקים שאותם אנחנו יכולים לקחת מרמה מסוימת לליגה אחרת לגמרי".

 

בשאיפה להרוויח כמה שיותר, מן הסתם.

 

"כמובן, אבל גם כדי לצמוח. כמה מהסוכנים שלנו, בעיקר אלו של הפוטבול, כבר ניהלו חוזים בשווי של יותר ממיליארד דולר בשנה החולפת ועוד כמה מאות מיליונים נוספים רק בשבועות האחרונים. מזה אנחנו לוקחים 3% או 4%, אז תעשה את החישוב שלך. אגב, אם אנחנו מביאים ספונסר לקבוצה או נותן חסות כזה או אחר, אנחנו גוזרים על העסקה קופון של 20%".

 

זה גם מה שהמתחרים לוקחים?

 

"אנחנו די לבד בתחום, והסיבה העיקרית היא שאף אחד בתעשייה לא עושה את כל מכלול הדברים שאנחנו עושים. כן, יש מספיק חברות שעוסקות בחלק מהתחומים שלנו, אבל לא בכולם. אף אחד לא מייצג אמנים וספורטאים וגם עושה טלוויזיה ומפיק אירועים ותחרויות ספורט ברחבי אמריקה. למשל, לשום חברה בעולם מלבדנו לא היו שתי בחירות בעשירייה הראשונה בדראפט של ליגת הפוטבול וגם ב־NBA בו־זמנית. עכשיו אנחנו גם מוכרים את זכויות השידור של אליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס".

 

בלו מייצג בין השאר גם את שחר פאר, ואחיה, שלומי, הוא נציגו בישראל, לפחות בכל הנוגע לעסקי הספורט.

"שחר לא מוכרת יותר מדי בארה"ב, אבל בחוגי הטניס ובקהילה היהודית היא ידועה. אני בקשרים מצוינים עם משפחתה ולא מזמן הייתי בכותל המערבי עם דוביק (אביה של פאר — א"ק), שזה היה רגע קסום מבחינתי. אני מאמין שהיא יכולה להרוויח הרבה יותר כסף, בטח אם היא תיכנס לטופ 10 וכך תפתח לעצמה דלת לעולם העסקים ולרווחים שיגיעו אליה מבעלי עניין בכלל ומהקהילה היהודית בפרט.

 

"אגלה לך משהו, אני כרגע עובד עם דוביק על שיתופי פעולה גם בתחום הספורט וגם להקמת קרן השקעות פרטית שתפעל בישראל ובארה"ב. עוד לא החלטנו אם זה יהיה במיליוני דולרים או עשרות מיליוני דולרים, אבל עכשיו, עם צניחת שער הדולר, יש הרבה הזדמנויות למשקיעים ישראלים, בייחוד בתחום הנדל"ן של השוק המשני פה. אני לא מדבר על ניו יורק, לוס אנג'לס או מיאמי, אלא על ערים כמו סנט לואיס, נאשוויל, סינסנטי ולואיסוויל, שבהן יש מיסוי נמוך יותר ואפשר לרכוש בנייני מגורים או שטחים משרדיים להשכרה".

 

ומבחינת הספורט בישראל?

 

"מבחינתנו, שוק הספורט בישראל עדיין נמצא בשלבי ינקות, בטח מבחינת ספונסרים וייצוג בזירה העולמית.

אנחנו שואפים להטמיע את המודל שלנו אצלכם, ובונים על שלומי שייצור את הקשרים ויעזור לנו לגדול באטיות אבל בחוכמה. תן לי להבהיר משהו, אנחנו מכוונים חזק בכל הנוגע לכדורגל וכדורסל בישראל, לייצג ספורטאים ואירועים רלבנטיים ולרכוש זכויות שידור".

 

עם כל הכבוד, ישראל היא שוק די קטן.

 

"בהחלט, אבל עם משפחת פאר, השם שלה והקשרים שלה, נוכל להצליח. אולי לא נהיה החברה הכי גדולה בתעשייה, אבל הכי טובים שיש. יחידה עילית של ייצוג. אני רוצה שיחשבו עלינו ראשונים. מי יודע, אולי גם נייצג אמנים וספורטאים ישראלים בקרוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x