$
חדשות נדל"ן

תמרור אזהרה לעיריות נגד בנייה צפופה בבתי הספר

ועדת הערר המחוזית בתל אביב קבעה כי בית הספר אנטיגונוס בתל אביב יכלול לא יותר מ־12 כיתות לימוד, זאת לאור תכנון העירייה להקים במקום 18 כיתות לימוד שישמשו כבית ספר יסודי

דותן לוי 08:1305.12.12
החלטה של ועדת הערר המחוזית של מחוז תל אביב שולחת תמרור אזהרה לעיריות המנסות לחתוך בשטחי בנייה בתחום החינוך בשנים האחרונות, תופעה שהפכה לנפוצה באזור המרכז.

 

הוועדה קבעה בשבוע שעבר בהחלטת ביניים כי בית הספר אנטיגונוס בעיר יכלול לא יותר מ־12 כיתות לימוד, זאת לאור תכנון העירייה להקים במקום 18 כיתות לימוד שישמשו כבית ספר יסודי. מדובר בערר שהגישו שני חברי מועצת העיר, מיטל להבי ושרון לוזון, ובו התנגדו להקמתו של מבנה בית ספר חדש ברחוב אנטיגונוס 6 בתל אביב בטענה שהתוכנית שיזמה העירייה תגרום לצפיפות יתר. על פי הערר, משרד החינוך מחייב בנייה של כיתת לימוד לכל חצי דונם, כלומר לצורך בניית בית הספר נדרשים 9 דונמים, בעוד שבפועל מדובר בשטח של 2.9 דונמים בלבד. הבניין החדש תוכנן כך שיכלול 18 כיתות בבניין בן שלוש קומות מעל בניין קיים שבו יש גני ילדים.

 

מיטל להבי, חברת מועצת העיר תל אביב מיטל להבי, חברת מועצת העיר תל אביב צילום: מיכל בר חיים

 

במהלך הערר אמרה להבי כי עיריית תל אביב מכרה חלקת קרקע ציבורית באזור בית הספר, אף שיש מחסור בכיתות. לדבריה, ברחבי העיר העירייה מעדיפה להשקיע בתשתיות שמשרתות את הבאים לבקר בעיר ולא את התושבים בהחלטתה העלתה הוועדה כמה רעיונות כדי להגדיל את השטחים הבנויים של בית הספר כך שניתן יהיה לנצלם כמגרש משחקים, אם בדרך של בניית הבניין במפלסים עם קומה מפולשת חלקית ואם בדרך של השמשת גג הבניין לחצר משחקים. בוועדה נקבע כי מינהל החינוך יבצע בדיקה ליישום שתי החלופות במגרש המדובר. הוועדה התנתה את קידום התוכנית בהריסת הבניין הישן הקיים במתחם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x