שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

שמואל אבואב מונה לתפקיד יו"ר ועדת האיתור למנכ"ל רמ"י

מנכ"ל משרד החינוך לשעבר מונה לתפקיד לאחר שמנכ"ל משרד הבינוי יאיר פינס החליט לוותר על חברתו בוועדה בכלל, ועל תפקיד היו"ר בפרט. החלטתו של פינס התקבלה לאחר שעלו טענות לניגוד עניינים בו הוא מצוי בשל ידידותו עם המועמד הבולט לתפקיד, יעקב (ינקי) קוינט

אמיתי גזית 10:0703.12.20

שמואל אבואב, לשעבר מנכ"ל משרד החינוך, הוא יו"ר ועדת האיתור למנכ"ל רשות מקרקעי ישראל. לכלכליסט נודע כי אבואב קיבל את המינוי לאחר שמנכ"ל משרד הבינוי יאיר פינס החליט לוותר על חברתו בוועדה בכלל, ועל תפקיד היו"ר בפרט.

 

שמואל אבואב שמואל אבואב צילום: שאול גולן

 

החלטתו של פינס התקבלה לאחר שעלו טענות לניגוד עניינים בו הוא מצוי בשל ידידות עם המועמד הבולט לתפקיד, יעקב (ינקי) קוינט, מנהל רשות החברות ולשעבר היועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל. פינס קיבל את ההחלטה כדי למנוע לזות שפתיים, ועל אף שמדובר בוועדה וולונטרית שהוקמה על ידי שר הבינוי בתיאום ובאישור נציב שירות המדינה.

 

יאיר פינס וינקי קוינט יאיר פינס וינקי קוינט צילומים: אלכס קולומויסקי, בשמת איבי

 

חברים נוספים בוועדה הם אייל גבאי, יו"ר קופת חולים מאוחדת ובעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, דלית שטראובר, בעבר מנכ"לית משרד החינוך, יוגב גרדוס, מ"מ ראש אגף תקציבים במשרד האוצר, וחגית רשף, סגנית נציב שירות המדינה.

 

לפי הערכות, הוועדה תבחר את מנכ"ל רמ"י תוך עד כשבועיים. בשלב הראשון יקבלו המועמדים ניקוד על בסיס ניסיונם התעסוקתית, ומספר מצומצם של מועמדים בעלי הניקוד הגבוה ביותר יעבור לשלב הריאיונות שבו תוכרע זהות המנכ"ל הנבחר.

  

x