$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

מטה הדיור: הסגנית תוחלף על ידי ראש הוועדה מחוזית מרכז

עו"ד מירי כהן, סגניתו של זאב בילסקי, תפרוש מתפקידה בסוף החודש. את מקומה תמלא שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז

אמיתי גזית 14:2728.01.20

טלטלה במטה הדיור במשרד האוצר: עו"ד מירי כהן, סגניתו של ראש המטה זאב בילסקי תפרוש מתפקידה בסוף החודש ואת מקומה תמלא שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז, כך נודע לכלכליסט.

 

 

ברנד תושאל ממנהל התכנון למשרד האוצר ותמלא את התפקיד על תקן ממלאת מקום, זאת משום שבשלב זה עתידו של מטה הדיור לוט בערפל. המטה נוסד ב-2015 עם מינוי של כחלון לשר האוצר, בהחלטת ממשלה שתוקפה פג בנובמבר 2019. משום שבנובמבר 2019 כמו גם עתה, כיהנה ממשלת מעבר, פעילות המטה הוארכה זמנית למשך ארבעה חודשים.

 

לאור חוסר הוודאות, גם את ברנד יחליף ממלא מקום - יהיה זה דוד לפלר שמשמש היום יו"ר מחוזית דרום, ועד הרכבת הממשלה הבאה יכהן בשני תפקידים במקביל - יו"ר הוועדה מחוזית דרום ויו"ר הוועדה המחוזית מרכז.

שירה ברנד שירה ברנד צילום: ניב קנטור

 

 

כהן הייתה שותפה להקמת מטה הדיור, קודם לכן הייתה יועצת לענייני תכנון ובנייה לשר הפנים גדעון סער שכיהן בתפקיד עד ספטמבר 2014. לפני כן הייתה עורכת דין בענייני תכנון ובנייה במשרד אגמון ושות' רזנברג הכהן ושות. ועדה לחוק הצינון בנציבות שירות המדינה תחליט בקרוב באשר לאורך תקופת הצינון הנדרשת מכהן. ההערכות הן כי בתום התקופה היא תחזור לעבוד כעורכת דין בתחום התכנון והבנייה.

 

שירה ברנד היא עורכת דין ומתכננת ערים, הייתה סגניתה של בינת שוורץ כאשר זו עמדה בראש מנהל התכנון. לאחר פרישתה של שוורץ ובמשך עשרה חודשים עד ספטמבר 2017, ברנד הייתה ממלאת מקום מנהלת מינהל התכנון. מאז ועד עתה מכהנת כיו"ר הוועדה המחוזית מרכז. נציבות שירות המדינה אישרה את מינויה הזמני כסגנית ראש מטה הדיור. אם הממשלה הבאה תחליט לבטל את מטה הדיור, ברנד תחזור לתפקיד בוועדה המחוזית. אם המטה ימשיך לפעול באופן קבוע, יתקיים הליך איתור ומינוי כמקובל בשירות הציבורי. מינויו של לפלר כמחליפה הזמני של ברנד עדיין לא אושר סופית, הוא מחייב חתימה של שר האוצר משה כחלון לאחר התייעצות עם נציב שירות המדינה.

 

מחוז מרכז נחשב למורכב מבין שש המחוזות של מנהל התכנון, הוא כולל את כל ערי מרכז הארץ למעט גוש דן. מקודמות בו תוכניות ענק לבנייה למגורים ובו עוברות רוב תשתיות המדינה. למרות זאת, זו הפעם השנייה בחמש השנים האחרונות שהוועדה המחוזית מרכז מתפקדת ללא יו"ר במשרה מלאה. בין אוגוסט 2015 לספטמבר 2017 מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד מילא את התפקיד על תקן ממלא מקום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x