שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן עולמי

האיש העשיר באוקראינה רוכש אחוזת ענק בצרפת מקבוצת קמפרי ב-200 מיליון יורו

המיליארדר רינאט אחמטוב, הפעיל בתחומי האנרגיה, הטלקום והמתכות ומחזיק גם בקבוצת הכדורגל שחטאר דונייצק, הוא האדם העומד מאחורי רכישת בית החלומות וילה לה סדרה שבריביירה הצרפתית

שירות כלכליסט 19:3227.01.20

המיליארדר האוקראיני רינאט אחמטוב (Rinat Akhmetov) רכש בית חדש בריביירה הצרפתית מידי קבוצת קמפארי תמורת סכום נאה של 200 מיליון יורו.

 

הבית החדש החדש יצטרף לפורטפוליו הנכסים המרשים למדי של אחמטוב, הכולל בין היתר דירה הצופה להייד פארק בלונדון בשווי מוערך של 137 מיליון פאונד.

 

אחמטוב הוא האוליגרך העשיר באוקראינה ונכסיו מוחזקים באמצעות System Capital Management שבבעלותו. הקבוצה עוסקת באמצעות חברות שונות בתחומי האנרגיה, הטלקום, המתכות, והיא מחזיקה גם בחברת הכדורגל שחטאר דונייצק. שווי הנכסים שבבעלות אחמטוב מוערך על ידי פורבס ב-6.7 מיליארד דולר.  

 

חברת המשקאות הודיעה כבר באוגוסט 2019  שהיא חתמה על הסכם ראשוני על מכירת הבית ההיסטורי , הנמצא בעיר סן ז'אן קאפ פרה, תמורת יותר מ-200 מיליון יורו, אך לא פרסמה את שם הרוכש.

 

הנה כמה תמונות מייצגות של הנכס -
 
צילום: בלומברג

 

    צילום: EFA

 

   צילום: בלומברג

 

    צילום: בלומברג

 

הפייננשל טיימס מדווח שהנכס שנרכש הוא וילה הידועה בשם וילה לה סדרה (Villa Les Cedres). מקור מקורב אישר לעיתון את דבר המכירה.

 

החברה של אחמטוב שרכשה את הנכס סירבה להגיב לשאלת העיתון אם בכוונתו להעביר את מקום מגוריו העיקרי לבית שנרכש. הוילה, שהיא למעשה סוג של אחוזה, נבנתה בשנת 1970, היא מתפרסת על שטח של 18,000 רגל רבוע ויש בה 14 חדרי שנה.

 

הפייננשל טיימס פרסם באתרו את ההודעה הרשמית שצפויה לצאת בהמשך היום מהחברה של אחמטוב שביצעה את הרכישה: "חברת SCM אחזקות מודיעה על רכישת הנכס Villa Les Cedres מקבוצת קמפרי. החברה רואה בנכס כהשקעה לטווח ארוך. עבור SCM נדל"ן הוא תחום עסקי מהותי באירופה ובצפון אמריקה, לצד עסקי המכרות והמתכות".

x