שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

פי 4 בני עי"ש: הותמ"ל אישרה את הרחבת המועצה האזורית ב-5,700 דירות

עוד כוללת התוכנית שקידם משרד השיכון ואושרה היום (ד') שטחי תעסוקה ומסחר של 300 אלף מ"ר. כיום כולל היישוב שבקרבת גדרה 2,200 דירות בלבד

נמרוד בוסו 18:2325.09.19

הוועדה הארצית לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) אישרה היום (ד') למתן תוקף תוכנית לבניית 5,600 דירות במועצה המקומית בני עי"ש גדרה. מימוש התוכנית יביא לכך שהמועצה המקומית הצנועה, שמונה כיום כ-7,500 איש, תכפיל עצמה לפחות פי ארבע במספר התושבים, ופי שלוש בשטח.

 

התוכנית החדשה שיזם משרד השיכון מתפרשת על שטח של כ-1,750 דונם. בשטח זה צפויות להיבנות 5,350 יחידות דיור בבנייה של 4 עד 10 קומות ו-250 יחידות דיור לדיור מוגן. בנוסף כוללת התכנית שטחי תעסוקה ומסחר בשטח של כ- 300,000 מ"ר.

 

הרחבת בני עי"ש (הדמיה) הרחבת בני עי"ש (הדמיה) הדמיה: אייל מלניק, ViSCAPE

 

בני עי"ש הינה מועצה מקומית, המונה כיום כ- 7,500 תושבים, 2,200 יחידות דיור בשטח של כ-820 דונם. היא ממוקמת כ-3 ק"מ דרומית לגדרה, בסמיכות לתחנת רכבת מתוכננת וכ- 10 ק"מ מזרחית לאשדוד, ובקרבת כביש האורך 40.

 

שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא-ביטון אמרה כי "התוכנית שמוביל המשרד מהווה קידום משמעותי ליישוב ולאזור כולו. גם בתוכנית זו ניתן ביטוי מרכזי למגמת העירוניות אותה אנו מקדמים מתוך מחשבה על פיתוח עירוני מתקדם לרווחת התושבים ושיפור סביבת המגורים".

 

אזור התעסוקה ליד בני עי"ש (הדמיה) אזור התעסוקה ליד בני עי"ש (הדמיה) הדמיה: אייל מלניק, ViSCAPE

 

 

ורד סולומון ממן, אדריכלית ראשית במשרד הבינוי והשיכון: "מדובר בתוכנית שמקיפה את העיר משלושת עבריה, עוטפת אותה וממשיכה את התפתחותה העירוני ברחובות המשכיים. מתכננת התכנית הפרופסור אירית צרף נתניהו יצרה תכנית המהווה דוגמה מצוינת לפיתוח עירוני הכי מובהק שניתן לייצר כדוגמת 'בצל' ולכן היא מבטאת את רוח העירוניות שהמשרד מעודד ומקדם במיוחד בשנים האחרונות" .

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x