שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

פרסום ראשון

בדרך: הקאנטרי קלאב הראשון במגזר הערבי

מרכז הספורט והנופש המיועד לחברה הערבית צפוי להתפרש על פני שטח של 10 דונם במועצה המקומית זמר, בה מתגוררים 7,000 תושבים ב-4 כפרים. בחודשים האחרונים נרשמו דיווחים רבים על אפליה ואיסור כניסת ערבים לבריכות השחייה הציבוריות ברחבי הארץ

בילי פרנקל 11:5621.08.19

בזמן שערביי ישראל מדווחים מדי קיץ על מקרים חוזרים ונשנים של אפליה, במסגרתם נאסרת עליהם הכניסה לבריכות שחייה ציבוריות ברחבי הארץ - במינהל התכנון החליטו לקדם מרכז ספורט ונופש ראשון המיועד לחברה הערבית.

 

הקאנטרי המתוכנן צפוי לקום במועצה המקומית זמר, השוכנת בסמוך לכביש 6 בין הקיבוצים מגל ובחן. המועצה כוללת איחוד של ארבעה כפרים: ימה, ביר א-סיכה, מרג'ה ואיבתאן, ומתגוררים בה כ-7,000 תושבים.

 

 

הדמיית הקאנטרי המתוכנן הדמיית הקאנטרי המתוכנן הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע"מ

 

הפרויקט, שאושר לאחרונה להפקדה להתנגדויות בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז, משתרע על פני שטח של כ-10 דונם, בסמוך למגרש הכדורגל בצפון היישוב, וכולל בנייה בהיקף של 4,000 מ"ר - לרבות בריכת שחייה, אולם ומתקני ספורט - כמו גם חניון תת קרקעי במטרה לענות על הביקושים הצפויים מיישובי הסביבה. עלות הפרויקט מוערכת ב-18 מיליון שקל, ובנייתו צפויה להתחיל בשנת 2023.

 

 הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע"מ

 

במינהל התכנון ציינו כי מיקומו של הקאנטרי בקצה היישוב נועד לאפשר מתחם גדול ואיכותי לפעילות ספורט ונופש, במיקום שאינו מהווה מטרד לתושבים המתגוררים בסמוך. יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד, מסרה כי "הוועדה מברכת על קידום התוכנית למרכז ספורט ונופש לרווחת תושבי החברה הערבית, שימוש אשר נמצא בחוסר בחלק גדול מהיישובים. עם קידום התוכנית יוכלו ליהנות מהמתקן תושבי זמר והאזור כולו".

 

 צילום: שאטרסטוק

 

עורך התוכנית, ג'מאל זידאן, הוסיף: "תושבי האזור סבלו עד היום משרותי הספורט הלא מפותחים באזור. רוב השרותים הקיימים ניתנים בבתי עסק מאולתרים, שלרוב אינם מוסדרים. מהמחסור נולדה היוזמה להקמת קנטרי קלאב בזמר. עצם קיומו של מתחם רחב זה יאפשר לפתח ולהפעיל חוגי ספורט מיוחדים לקבוצות קטנות, לפי צורך ודרישה, מבלי שיפריעו לשרותים הניתנים לציבור הרחב".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x