$
נדל"ן עולמי

לונדון: השכיר דירה ציבורית דרך Airbnb ונקנס ב-100 אלף פאונד

הדייר בשכונת ויקטוריה פרסם את הדירה כ"דירת סטודיו נוחה" הכוללת ג'קוזי מ-2013 והזדהה כ"לארה". הוא נתפס כשהממליצים הזכירו את שמו. הוא גם פונה מהדירה ע"י הרשויות

שירות כלכליסט 10:4829.07.19
דייר בפרויקט דיור ציבורי בלונדון, שניסה להשכיר את הדירה דרך Airbnb גורש ממנה ונקנס בסכום שיא של 100 אלף פאונד.

 

הדייר, טוני הארמן (37), תיאר את דירת הדיור הציבורי כ"דירת סטודיו נוחה" הכוללת ג'קוזי בשכונת ויקטוריה במרכז לונדון. הוא פרסם אותה באתר מאז 2013 וקיבל מעל 300 ביקורות. הוא אמנם השתמש בשם הבדוי "לארה", אך נתפס כי השוכרים ציינו את שמו האמיתי בביקורות, ואפילו החמיאו לו על כך שהמליץ על מסעדות מקומיות טובות. הוא נתבע על ידי מועצת וסטמינסטר, ולאחר שהפסיד גם בערעור פונה מהדירה ונדרש לשלם את הקנס הגבוה.

 

 צילום: איי אף פי

 

"דיור ציבורי נועד לספק בתים נחוצים לתושבים שלנו, ולא כדי לייצר רווחים לא חוקיים לדיירים לא הוגנים", הגיב חבר המועצה אנדרו סמית. לדבריו, בשנה שעברה החזירה לעצמה המועצה 24 דירות דיור ציבורי שהושכרו "לרמאים". לדבריו, הדירות הללו נמסרו לתושבים נזקקים.

 

שכונת ויקטוריה ברובע וסטמינסטר, לונדון שכונת ויקטוריה ברובע וסטמינסטר, לונדון צילום: גטי אימג'ס

 

 

לנוכח הפופולריות של אתרים להשכרה קצרת טווח של נכסים, מועצת ווסטמיניסטר הקימה כוח משימה מיוחד שנועד לתפוס את המשכירים הלא חוקיים. בשלב זה הם חוקרים מעל 1,500 מקרים. עם זאת, במועצה הודו כי הם מתקשים לאסוף מספיק ראיות להוכיח שבעלי הבתים מפרים את החוק שאינו מאפשר להשכיר את הנכסים ליותר מ-90 לילות בשנה.

 

לונדון אינה העיר הגדולה היחידה שמנסה להילחם בתופעה. כך למשל, תושבת פריז שהשכירה את דירתה השכורה בפריז נדרשה לשלם בשנה שעברה כ-40 אלף פאונד לבעלת הבית. גם בברלין, סן פרנסיסקו, פלמה דה מיורקה ואמסטרדם השיקו הגבלות על השירותים מסוג זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x