$
חדשות נדל"ן

תביעה נגד יזם שכשל בבנייה בפלורנטין

בולווארד טרה יזמה בניית 188 דירות אך במשך שש שנים לא הוציאה היתר מעיריית ת”א. לאחרונה ביטלה את הפרויקט ובעלי הקרקע תובעים את הסתלקותה

דותן לוי 08:2802.05.19

משפחת זלוף, בעלת מגרש בשטח של 2.8 דונם ברחוב אילת בשכונת פלורנטין בתל אביב, תובעת את חברת בולווארד טרה, אתה חתמה הסכם לביצוע פרויקט בנייה למגורים לפני כשש שנים. בקרקע ניתן להקים 188 דירות בשני בניינים מעל קומת מסחר בשטח של כ־1,000 מ”ר.

 

במסגרת התביעה דורשת זלוף, המחזיקה בקרקע באמצעות שותפות האחים סבירסקי, כי בולווארד טרה, בבעלות עמי פדרמן, מבעלי רשת מלונות דן, ארז נבון, ומנכ”ל החברה שי פולונסקי, תשיב לידיה את הקרקע לאחר שהפרה את התחייבויותיה וכשלה בהוצאת היתר הבנייה; וכן את ביטול הערת האזהרה שנרשמה לזכות בולווארד במקרקעין. את זלוף מייצגים בהליך עוה”ד רועי סלוקי ועמרי אושפיז ממשרד סלוקי קוסובר ושות’.

 

היזם מאשים את העירייה

 

מכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב עולה כי ב־2008 נחתמה בין זלוף לבין יזם הנדל"ן יוסי דלגושן עסקת לבניית פרויקט מגורים בשטח שבמסגרתה יחלקו בעלת הקרקע והיזם בהכנסות ממכירת דירות הפרויקט. ב־2013, עם כניסת היזם לקשיים, נכנסה בולווארד טרה במקום דלגושן במסגרת הליך של כינוס נכסים.

 

ההסכם עם בעלי הקרקע קבע כי בולווארד תשווק את הדירות ותעביר לזלוף כ־45% משווי המכירה. בולווארד הצליחה למכור 171 דירות "על הנייר".

כ־200 מ"ר מהקרקע מוחזק בידי עיריית תל אביב ובולווארד היתה אמורה לרכוש אותו בסכום שהוערך בכ־11 מיליון שקל. מכתב התביעה עולה, כי בולווארד התחייבה לרכוש את חלקה של העיריה ולקבל היתר, אך לטענת בעלי הקרקע גם כיום, לאחר שש שנים, לא חלה כל התקדמות עם ההיתר או ברכישה מול העירייה.

 

השטח שעליו תוכנן הפרויקט בפלורינטין. מחיר הנדל”ן עלה מאז נחתם ההסכם השטח שעליו תוכנן הפרויקט בפלורינטין. מחיר הנדל”ן עלה מאז נחתם ההסכם צילום: עמית שעל

 

בתביעה נטען עוד, כי במשך חמש וחצי שנים הציגה בולווארד לזלוף מצגים מטעים לפיהם היתר הבנייה קרוב, וכי רק בפברואר האחרון חשפה כי היא מבקשת למכור את זכויותיה בפרויקט ולא לבצע אותו. לטענת בולווארד לקיפאון בקידום הפרויקט אחראית עיריית תל אביב אשר הציגה לה דרישות לא הגיוניות והערימה קשיים.

 

במכתב האחרון שנשלח על ידי בולווארד לזלוף לפני כשבועיים היא ביקשה את הסכמתה של המשפחה למכירת הקרקע לגורם שלישי. אלא שלטענת המשפחה היא חתמה על עסקה להקמת פרויקט וחלוקת התמורות בלבד, ולא לשרשור הקרקע לגורם שלישי.

 

במקביל, הודיעה בולווארד באוקטובר ל־171 הרוכשים שכבר רכשו דירות בפרויקט ושילמו מקדמה, על ביטול ההסכמים אתם. לאור זאת החליטה משפחת זלוף להגיש את התביעה לביטול העסקה והחזרת הקרקע לידיה.

 

עמי פדרמן, מבעלי בולווארד טרה עמי פדרמן, מבעלי בולווארד טרה צילום: אוראל כהן

 

במשך השנים שחלפו, עלה שווי הקרקע באזור משמעותית. לשם המחשה, בדו”ח האפס ניתן לראות כי הדירות נמכרו במחירים של כ־25 אלף שקל למ"ר ואילו כעת המחירים באזור זה עומדים על כ־40 אלף שקל למ"ר.

 

גם הצרפתים תובעים

 

במקביל הוגשה לאחרונה תביעה של 12 תושבי חוץ צרפתים נגד בולווארד על סכום של 14.5 מיליון שקל. לטענתם החברה הציגה להם מצגים לפיהם הפרויקט מתקדם, התעשרה על חשבונם וביטלה את הפרויקט משיקולים כלכליים בלבד. הם דורשים את מלוא הסכום ששילמו עד כה, המסתכם בסכום של 200-100 אלף שקל לרוכש, וכן דורשים פיצויים על התייקרות ערך הדירות מאז.

 

מבולווארד נמסר: “לרוכשים נמסר על ביטולו של הפרויקט, זאת לנוכח התארכות תהליך קבלת ההיתרים והמו”מ מול העירייה. בזמן החתימה הודגש בפני הרוכשים כי לפרויקט עדיין אין היתרי בנייה ולכן שילמו מיקדמה של 7% בלבד.

 

“הודגש כי אם לא יתקבלו היתרי בנייה תוך 27 חודשים מחתימת החוזה, כל אחד מהצדדים יהיה רשאי לבטל את ההסכם. לאחר ההודעה על ביטול הפרויקט החברה הגיעה להסכמה עם רוב המוחלט של הרוכשים לגבי ביטול הסכמי הרכישה והחזרת מלוא הכספים ששולמו על ידם, כן תשיב החברה לרוכשים גם את ההוצאות הנוספות שהיו להם בגין ההתקשרות”.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x