$
חדשות נדל"ן

הותמ"ל קידמה תוכניות בנתיבות וביהוד-מונסון לכ-4,800 יח"ד

ביהוד-מונסון הופקדה תוכנית התחדשות עירונית ל-1,344 ובנתיבות אושרה תכונית ל-3,470 יח"ד במערב העיר על שטח של 2,100 דונם

דותן לוי 18:4625.03.19

הותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור) החליטה היום (ב'), לקדם תכניות בנתיבות ויהוד-מונוסון. בנתיבות, אישרה הוועדה בתוך 5 חודשים בלבד תוכנית שכוללת 3,470 יחידות דיור, וביהוד-מונוסון, החליטה הוועדה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית הכוללת 1,344 יחידות דיור.

 

 

 

 

התוכנית בנתיבות נקראת 'מעלות הנחל', ממוקמת ממערב לעיר ואמורה להיבנות ברצף אורבני לעיר. התוכנית מתפרשת על שטח של 2,100 דונם וכוללת 3,534 יחידות דיור במבנים עד גובה של 9 קומות וכן 3 מבני מגורים בני 18 קומות, מתוכן 335 יוקצו עבור דירות קטנות.

 

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 176 אלף מ"ר עבור מבני ציבור וכן גינות ציבוריות ושטחים פתוחים הכוללים חלק משמעותי מ"פארק נחל בוהו" שיפותח בשיתוף פעולה בין עיריית נתיבות וקק"ל. הפארק צפוי לכלול טיילת, מערך גשרי הולכי רגל, ומרכז פעילות, וכן אפשרות להקמת כ- 100 חדרי מלון בפאתי הפארק.

נתיבות (ארכיון) נתיבות (ארכיון) צילום: ישראל יוסף

עוד כוללת התוכנית מרכז תחבורה ציבורית, קישור למערך שבילי אופניים העירוני וכן שטחי מסחר ותעסוקה שכונתיים בהיקף של כ-23 אלף מ"ר, שישתלבו במבני המגורים. בחלקה הצפוני של התוכנית ייסלל כביש גישה חדש המחבר את נתיבות אל רשת הדרכים הארצית ולכביש 25 ואשר ישמש ככניסה נוספת לעיר. מדובר בתוכנית הרביעית שקידמה הותמ"ל בעיר, התואמות את תוכנית המתאר לעיר, והראשונות שאושרו כבר מצויות בהליכי שיווק ופיתוח.

 

התוכנית קודמה על ידי עיריית נתיבות ורשות מקרקעי ישראל ונערכה על ידי אדריכלים נתי רותם ונעמה הבר. לפני כשבוע אושרה תוכנית 'רמות מאיר' בנתיבות המשתרעת על שטח של 591 דונם וכוללת 2,000 יחידות, מסחר בשטח של 10 אלף מ"ר ו-145 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים גם בתוכנית זו ניתן להקים 250 חדרי מלון בשני מוקדים.

 

 

יהוד-מונוסון: 1,344 יח"ד ב-20 מבני מגורים

 

ביהוד-מונוסון, החליטה הועדה להפקיד תוכנית התחדשות עירונית במתחם 'מוהליבר' בחלקה המזרחי של יהוד-מונסון, ממערב לנחל יהוד ולאזור התעשייה העירוני, ומדרום לרחוב בן גוריון.

 

התוכנית כוללת 1,344 יחידות דיור שייבנו ב-20 מבני מגורים בני 14 קומות במקום 336 היח"ד הקיימות. מתוך כלל יחידות הדיור, 260 יוקצו עבור דירות קטנות והתוכנית כוללת את הגדלת השטחים הציבוריים לטובת גני ילדים וצרכי קהילה וחברה.

 

 

יהוד מלמעלה יהוד מלמעלה צילום: דוברות עיריית יהוד-מונסון

 

כמו כן, במסגרת התוכנית, יורחבו הרחובות כצנלסון ומוהליבר ויתווספו שטחי מסחר בהיקף של 2,000 מ"ר, 9 דונם עבור שטחים פתוחים ופרטיים לשימוש הציבור. התוכנית מצמצמת את תקן החניה הפרטית מתוך תפיסה שהשכונה נשענת על פיתוח מערך תחבורה ציבורית איכותית באזור, הכולל את הקו הסגול של הרכבת הקלה ונתיב 'מהיר לעיר'.

 

התוכנית קודמה על ידי עיריית יהוד-מונוסון, במימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, ונערכה על ידי רן בלנדר אדריכלים.

 

יו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר: "התוכנית שאושרה היום בנתיבות משלימה את מארג התכניות שבעזרת הסכם הגג יביאו לתנופת פיתוח משמעותית בעיר. התוכנית ביהוד-מונוסון קודמה במסגרת מיקוד המאמץ של הותמ"ל בהתחדשות עירונית ברחבי הארץ, כך במתחם 'מוהליבר' אשר מביא בשורה לדיירים המתגוררים בשכונה, וליתר הציבור המבקש להתגורר בדיור איכותי בעיר".

 

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן: "שיתוף הפעולה עם הותמ"ל מוכיח את עצמו שוב כיעיל בקידום תוכניות להתחדשות עירונית באזורי הביקוש וקיצור הליכי תכנון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x