$
חדשות נדל"ן

בול בוטיק: מבנה השירות הבולאי ביפו יהפוך למלון

הדואר השכיר למלונות אפריקה את בניין השירות הבולאי בשדרות ירושלים ב־31 מיליון שקל ל־22.5 שנה. מדובר בבניין לשימור בן ארבע קומות אשר נבנה בתקופת המנדט הבריטי, וכעת יהפוך למלון בוטיק

דותן לוי 08:4917.12.18

חברת דואר ישראל השכירה את בניין השירות הבולאי בשדרות ירושלים 12 ביפו לחברת מלונות אפריקה ישראל, שבבעלות משפחת דיין, תמורת 31 מיליון שקל לתקופה של 22.5 שנים. ההסכם משקף דמי שכירות של 58 שקל למ"ר, המסתכמים ב־116 אלף שקל בחודש. מדובר בבניין לשימור בן ארבע קומות מעל קומת מרתף, המשתרע על 2,000 מ"ר, ומשמש כמבנה משרדים של הדואר. האגף החזיתי בקומת הקרקע ימשיך לשמש כסניף דואר, ויתר המבנה יהפוך למלון בוטיק.

 

 

בניין השירות הבולאי. החזית בקומת הקרקע תמשיך לשמש כסניף דואר בניין השירות הבולאי. החזית בקומת הקרקע תמשיך לשמש כסניף דואר צילום: אביגיל עוזי

 

 

הבניין נבנה בתקופת המנדט הבריטי על ידי האדריכל הראשי של מע"צ, אוסטן סיינט בארב הריסון, ובנייתו הושלמה ב־1931. המבנה שופץ בשנת 2000. השירות הבולאי שכן במבנה מ־1948 עד יולי 2018, אז הוא עבר למטה הדואר בתל אביב, כחלק מאסטרטגית ההתייעלות של הדואר.

 

לדברי מנכ"ל הדואר דני גולדשטיין, ההסכם הוא חלק מפיתוח מנועי הצמיחה של הדואר: "בשנים האחרונות מובילה הנהלת החברה יחד עם הדירקטוריון תוכנית כוללת לחיסכון בהוצאות, תוך התייעלות תפעולית משמעותית גם בתחום הנדל"ן. בבעלות דואר ישראל מאות שטחי נדל"ן במיקומים מרכזיים בארץ עם פוטנציאל עסקי של עשרות מיליוני שקלים. בשנים האחרונות מיישמת החברה רפורמה הכוללת מיפוי רישום והשבחת נכסיה".

 

את העסקה הובילו מטעם דואר ישראל, דני בוטוין, סמנכ"ל הלוגיסטיקה של החברה, וכן משרד עו"ד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות'. מטעם מלונות אפריקה ישראל הוביל את העסקה איציק דיין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x