$
חדשות נדל"ן

בעלי העסקים הקטנים בשכונת קריית משה ברחובות מתנגדים לפינוי־בינוי

בעלי חנויות ועסקים קטנים הגישו את התנגדותם לתוכנית להרוס השכונה בשלמותה ולבנותה מחדש. טוענים שזה יגדע את מקור פרנסתם

נמרוד בוסו 08:3327.08.18

בעלי חנויות ועסקים קטנים בשכונת קריית משה ברחובות הגישו לוועדה הארצית לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (ותמ”ל) את התנגדותם לתוכנית להרוס השכונה בשלמותה ולבנותה מחדש. על פי התוכנית, אמורות להיבנות 9,500 דירות חדשות, במקומן של 1,600 דירות ישנות.

 

בעלי העסקים, שהגישו את התנגדותם באמצעות עורכי הדין זיו כספי, אילנית ציבין וצ'יקו אברם ממשרד עורכי הדין גינדי־כספי, טוענים כי התוכנית במתכונתה הנוכחית מקפחת אותם שכן היא אינה מקצה להם זכויות בנייה מספיקות.

 

עו"ד זיו כספי עו"ד זיו כספי

 

 

עוד הם טוענים כי התוכנית תחסל את פעילות העסקים הקטנים במקום, ותגרום נזק בלתי הפיך למוניטין שצברו לאורך שנים. לדבריהם, העסקים במקום משמשים מקור פרנסה למשפחות רבות, ופינויים מהמקום לתקופת פרויקט הפינוי־בינוי תהווה מכת מוות עבורם.

 

כחלופה מציעים המתנגדים כי זכויות הבינוי החדש יינתנו להם באמצעות מתווה של בינוי-פינוי. כלומר, בנייה של מבנה חדש בתחום התכנית אשר יקלוט את העסקים המתפנים, ורק לאחר מכן הריסת המבנים הקיימים.

 

עו"ד זיו כספי: "אנחנו מברכים על תוכנית ההתחדשות. עם זאת, הוותמ"ל מבצעת טעות גדולה כאשר היא מפקידה תוכנית שאיננה מתוכננת כראוי, ומתמקדת רק בצד המגורים. תכנון נכון של שכונות צריך להביא בחשבון עירוב שימושים וקיומם של עסקים, מקורות תעסוקה ומסחר שיהפכו את השכונות החדשות הללו למוצלחות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x