$
חדשות נדל"ן

קבוצת עזריאלי תשלם היטל השבחה של 101 מיליון על פרויקט ראשונים בראשל"צ

הסכום נקבע על ידי השמאי שלומי יפה, המייעץ לוועדת הערר בערעור שהגישה עזריאלי על גובה ההיטל שקבעה לה העירייה. עזריאלי ראשונים נפתח לפני שנה, והוא כולל קניון ובניין משרדים

ענת דניאלי 08:1719.06.18

קבוצת עזריאלי עשויה לשלם היטל השבחה עצום של 101 מיליון שקל על פרויקט עזריאלי ראשונים בראשון לציון, כך נודע ל"כלכליסט". הסכום נקבע על ידי השמאי שלומי יפה, המייעץ לוועדת הערר בערעור שהגישה עזריאלי על גובה ההיטל שקבעה לה העירייה. דרישת העירייה עמדה על 173 מיליון שקל, ואילו עזריאלי ביקשה לפטור אותה כליל מהיטל השבחה בטענה כי היא השקיעה בפרויקטים לצורכי ציבור, כמו הקמת חניון וגשר להולכי רגל.

 

 “אומדן ההשבחה במקרקעין הנדון הוא 202 מיליון שקל, ולכן היטל ההשבחה (מחצית) הוא 101 מיליון שקל”, אמר השמאי, שמצא כי העלייה בשווי הקרקע היא כ־302 מיליון שקל, אך הפחית מהסכום הזה עלויות שונות שבהן נשאה עזריאלי, שאותן העריך ב־100 מיליון שקל. השתיים יוכלו להגיש השגות עד סוף החודש.

עזריאלי ראשונים, שנפתח לקהל במרץ 2017, מתפרס על כ־19 דונם. הוא כולל שלוש קומות של קניון ובניין משרדים בן 13 קומות. בינואר 2016 ערכו השמאים אוהד דנוס וליאת פרידמן שומה לפרויקט עבור הוועדה המקומית ראשל"צ, וקבעו ערך הקרקע עלה בכ־346 מיליון שקל. בערר שהגישה הקבוצה, באמצעות השמאים עדינה גרינברג ורונן כץ ממשרד גרינברג אולפינר ושות', היא הסבירה שמההיטל יש לנכות עלויות של השקעה לצורכי ציבור.

 

קניון ראשונים קניון ראשונים צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x