שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

נחשף בכלכליסט

ביהמ"ש הורה להשיב את האור לחניון של מגדלי תל אביב

ההחלטה התקבלה בעקבות צו מניעה שהגישו הדיירים בפרויקט, לאחר שחברת מבנה, המנהלת את המגדלים, החשיכה את החניון התת קרקעי בטענה לחובות

ענת דניאלי 19:5707.06.18

בית משפט השלום בתל אביב קבע היום (ה') כי קבוצת מבנה (מבני תעשייה) תשיב את החשמל והתאורה באופן מיידי לחניון התת קרקעי של הדיירים בפרויקט מגדלי תל אביב שברחוב תוצרת הארץ בשכונת נחלת יצחק בעיר. הרקע להחשכת החניון הוא סכסוך בין החברה לדיירים על חוב בגין אחזקת החניון המשמש את דיירי המקום, כפי שנחשף ב"כלכליסט".

 

"ניתן בזה צו ארעי השלום לפיו על החברה לחבר באופן מיידי את זרם החשמל לקומת החניה בקומה מינוס 4 בחניון הנמצא מתחת למבנה המסחרי המנוהל ע"י החברה, עד למתן החלטה אחרת" כתבה אסתי שחל, המפקחת על רישום מקרקעין בסמכות שופט ביהמ"ש השלום בת"א. כמו כן, נקבע דיון בין הצדדים ל-20 ביוני.

 

נציגי דיירי פרויקט ארבעת מגדלי היוקרה בני 34 הקומות ובו 480 דיירים, הגישו אתמול (ד') בקשה דחופה לביהמ"ש, באמצעות עו"ד דוד עמיחי, משום שקבוצת מבנה (מבני תעשייה) המנהלת את הפרויקט ניתקה בתחילת השבוע את החשמל בחניון הדיירים ובו 750 מקומות חניה בהן עושים שימוש דיירי הפרויקט.

 

מגדלי תל אביב מגדלי תל אביב צילום: עמית שעל

 

קבוצת מבנה היא חברה ציבורית, ובראשה עומד דוד זבידה. בעבר הייתה הקבוצה בשליטת אליעזר פישמן, וכיום היא פועלת ללא גרעין שליטה. החברה ניתקה את החשמל בחניון הדיירים בגין חוב של 1.7 מיליון שקל שטוענת אליו בגין אחזקת החניון.

 

בתחילת השבוע שעבר בטרם ניתקה את החשמל שלחה החברה לכל אחד מהדיירים מכתב התראה עם דרישת תשלום של 4,000-3,500 שקל: "אם עד 3 ביוני לא תישא בחלקך בתשלום בכוונתנו לנתק את אספקת החשמל בחניונים בהתאם לזכותנו להסכם".

 

בבקשה לצו מניעה להשבת החשמל באופן מיידי שהגישו הדיירים נכתב כי "אין מחלוקת וגם לא יכולה להיות מחלוקת שעל הנציגות להשתתף בהוצאות ההחזקה של קומת החניון". עם זאת הוסיפי כי "במקום שהחברה תביא את המחלוקת לפתחו של ביהמ"ש/המפקחת על המקרקעין לברור, החליטה לעשות דין לעצמה ולנתק את זרם החשמל למפלס החניה (...) באופן בריוני והעולה לכדי מעשה של סחיטה שאם התשלום הנטען על ידה לא ישולם, תעמיד בסכנה ממשית את בעלי הדירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x