$
חדשות נדל"ן

אושר קיצור הליכי התכנון להפיכת הקונסוליה של ארה"ב בירושלים לשגרירות

המועצה הארצית נענתה לבקשה לפטור את העירייה מתוכנית ומהיתר לצורך הקמת חומה וסלילת דרך מילוט עבור השגרירות. כל זאת בהתאם לדרישות האבטחה שהציגה מחלקת המדינה האמריקאית

אמיתי גזית 11:1527.03.18

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה היום (ג') את קיצור הליכי התכנון לצורך העברת שגרירות ארה"ב לבניין הקונסוליה בשכונת ארנונה בירושלים.

 

בדיון מיוחד שנערך בראשות מנהלת מנהל התכנון דלית זילבר, החליטה המועצה להיענות לבקשת משרד החוץ ולהמליץ לשר האוצר משה כחלון, לפטור את עיריית ירושלים מתוכנית ומהיתר לצורך הקמת חומה וסלילת דרך מילוט עבור השגרירות האמריקאית בירושלים. כל זאת בהתאם לדרישות האבטחה שהציגה מחלקת המדינה האמריקאית.

 

בניין הקונסוליה האמריקאית בשכונת ארנונה בירושלים בניין הקונסוליה האמריקאית בשכונת ארנונה בירושלים צילום: אוהד צויגנברג

 

האישור החריג נדרש משום שתוכנית המתאר המקומית אינה מאפשרת זאת, ובאופן רגיל, כדי להכשיר את הליכי הבנייה האלה צריך להכין תוכנית מתאר חדשה או להגיש בקשה להקלה מתוכנית. אלא שהליכים אלה אורכים זמן רב ולא יאפשרו את השלמת העבודות עד המועד שנקבע להעברת השגרירות - ה-14 במאי. על פי החלטת המועצה הפטור תקף למשך 3 שנים במהלכן אמורה עיריית ירושלים להשלים את הליכי התכנון.

 

כחלון: "כפי שהתחייבנו, לא ניתן לבירוקרטיה מיותרת לעכב את העברת השגרירות האמריקאית לירושלים. מדובר במהלך מדיני אסטרטגי עבור מדינת ישראל וגופי התכנון בראשותי יעשו את כל הנדרש בכדי להתכנס ללוח הזמנים הנדרש. זילבר: "לאור העובדה שהבקשה אינה פורצת את המסגרת התכנונית הקיימת, החליטה המועצה פה אחד להמליץ על קידום מהיר של העברת השגרירות לירושלים במועד המתוכנן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x