$
חדשות נדל"ן

3 ראשי ערים דורשים: להמשיך לאפשר לסטודנטים חלשים להשתמש במעונות מילמן בת"א

ראש עיריית חולון מוטי ששון, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, וסגן ראש עיריית תל אביב נתן אלנתן, הגישו ערר לועדה המחוזית בתל אביב נגד הפיכת מעונות סטודנטים לפרויקט יוקרה

אמיתי גזית 08:5423.11.17
ועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה תדון היום בערעור על תוכנית השיפוץ וההרחבה של מעונות "בית מילמן" ברמת אביב. את הערר על החלטת הוועדה המחוזית תל אביב בנושא, הגישו ראש עיריית חולון מוטי ששון, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, וסגן ראש עיריית תל אביב נתן אלנתן, לבקשת התאחדות הסטודנטים הארצית והתאחדות הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, שרוב דיירי המעונות בבית מילמן לומדים בה.

 

רם שפע רם שפע צילום: צבי אוסופסקי

 

השלושה מבקשים להבטיח כי המעונות ימשיכו לשמש סטודנטים מעוטי הכנסה, כשם שהם משמשים כיום, וזאת על ידי הגבלת שכר הדירה שיידרשו לשלם; זאת בניגוד להחלטת הוועדה המחוזית שטענה כי אין בסמכותה לעסוק בכך. עוד מבקשים העוררים למנוע את הפחתת מספר המיטות במעונות, מ־250 כיום ל־200 על פי התוכנית החדשה, וכן לקבוע בהוראות התוכנית כי חברת הניהול למקום תיבחר בהסכמת אוניברסיטת תל אביב. "אנחנו מבקשים כי התוכנית תכלול מנגנון פיקוח שיבטיח כי המקום ישמש באופן ודאי למעונות סטודנטים", אומר יו"ר התאחדות הסטודנטים של תל אביב רום טנא. "בלי מנגנון כזה, ברור שמהר מאוד נמצא את עצמנו עם דירות יוקרה", הוסיף.

 

יזמי התוכנית הם קופת הפנסייה של הסוכנות היהודית, המחזיקה ב־50% מהזכויות בה, ושותפות פרטית בשם SGG טגן, המחזיקה במחציתן השנייה. כשם שארע במרכז הקליטה במבשרת ציון, גם במקרה זה האופן שבו התגלגל בניין המעונות, עד לפני 20 שנה נכס ציבורי, לידי בעלותם הפרטית של עובדי הסוכנות, אינו ברור וכולל סימני שאלה רבים. כיום משמש המקום למגורי 250 סטודנטים, המשלמים שכר דירה מוזל של 1,300 שקל לחודש. מרבית השוכרים מהפריפריה וממשפחות מעוטות הכנסה. באוגוסט 2016 הפקידו היזמים תוכנית לשטח של 2.7 דונם, הכוללת הקמת בניין חדש של 16 קומות ו־90 חדרים בצמוד למעונות, ושיפוץ מאסיבי שיעבור מבנה המעונות עצמו. אלא שעל פי התוכנית החדשה, יפחת מספר המיטות בבניין המשופץ ל־200. בפברואר השנה אישרה הוועדה המחוזית את התוכנית.

 

לדברי רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית השותפה למאבק, "המחטף שמנסים לעשות בבית מילמן יפגע בסטודנטים. עד כה התגוררו במקום 250 שוכרים, ולא נקבל פשרה המפחיתה בכמות המיטות. גם לא נקבל העלאה במחיר שכר הדירה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x