$
חדשות נדל"ן

משפחת בראונר: "מחיר למשתכן זה שטויות וקומבינה"

הילה (37), שי (38), שירה מרים (7), מיכאל מרדכי (6), הדס פאני (3 וחצי) ותמר (שנה וחצי); ב־2010: גרו בשכירות בגבעת שמואל. הילה ניהלה מסעדה וקייטרינג, שי עבד בהייטק; ב־2017: גרים בדירה בבעלותם בפרדס חנה. הילה מנהלת אדמיניסטרציה ושי עובד בפרטנר

ענת דניאלי 07:2020.09.17

תזכורת מהמפגש הקודם ב־2010: "אשתי דתייה ואני חילוני, אז גבעת שמואל מחברת בינינו וממש מתאימה לנו", סיפר לנו שי ב־2010. "התאהבנו בה, אבל זה בעייתי להמשיך לגור בה כי המחירים גם לשכירות וגם לקנייה קופצים". לבסוף התפשרו השניים ורכשו דירה בנתניה.

 

הייתם מרוצים מהרכישה? "השכרנו את הבית בנתניה והמשכנו לגור בשכירות בגבעת שמואל", הם מספרים היום. "לפני ארבע שנים, אחרי בעיות עם השוכרים, מכרנו ברווח מזערי".

 

על תקופת השכירות. "אחרי שמכרנו עברנו מגבעת שמואל למודיעין, וגרנו שם עד לפני כתשעה חודשים. מחירי השכירות שם לא הפסיקו לעלות. במקביל לא קרה כלום עם הכסף ששמנו בצד ממכירת הדירה בגלל הריבית הנמוכה".

 

משפחת בראונר 2017 משפחת בראונר 2017 צילום: זהר שחר

 

מה הוביל אתכם לפרדס חנה? "באנו בעקבות חברים. קנינו דירת 5 חדרים עם גינה של 70 מ"ר ב־1.18 מיליון שקל. מובן שהתפשרנו. רצינו להישאר במודיעין, אבל זה היה יקר. עם זאת, אנחנו מרוצים. יש פה ממש הבדל במחירים, גם בחוגים של הילדים וגם בבמכולת. יש לנו אחת ממש זולה מתחת לבית".

 

 

משפחת בראונר לפני 7 שנים משפחת בראונר לפני 7 שנים צילום: אוראל כהן

 

איך רכשתם את הדירה? "היו לנו 300 אלף שקל בהון העצמי מחיסכון שלנו, ממכירת הבית בנתניה ומקרנות השתלמות. זה כיסה 25% מערך הדירה. נוסף על כך לקחנו משכנתא ל־25 שנה שהתשלום עליה הוא כ־4,000 שקל בחודש, כמו השכירות ששילמנו. המשכנתא לא קשה לנו, אלא העלויות הראשוניות של המעבר, על מוצרי חשמל וריהוט למשל".

 

מה דעתכם על הצעדים של הממשלה בתחום הדיור? "מחיר למשתכן זה שטויות, זה רק נותן זמן מסך לשר האוצר משה כחלון. יצרו קרקע פורייה לקומבינה. הקבלן מקבל קרקע מוזלת והזוכים לא יודעים דבר על הדירה. בסוף הדירות ענקיות ויקרות. יש לי הרבה חברים שזכו ובסוף ויתרו בגלל המחירים. אם בממשלה רוצים לעודד ירידת מחירים צריך לחזק את הפריפריה. בפרדס חנה אני צריך לחכות זמן רב לתור לרופא".

 

טיפ לזוגות צעירים? "ללמוד הוראה ולעבור או לצפון או לדרום. בהוראה תמיד יש עבודה. וזה מתאים למי שרוצה להקים משפחה כי יש חופשים עם הילדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x