$
חדשות נדל"ן

היסטוריה בתל אביב: הפטריות של כיכר אתרים ייהרסו - בשל סיכון הנדסי

הפטריות שהפכו לסמל ההיכר של הכיכר צברו מליחות ומחייבות הריסה מיידית; מדובר בשלב הראשון בהריסת כיכר אתרים אשר במקומה צפויים לקום מגדלים. עם זאת המשך ההריסות לא מתוכנן להתבצע בשנה הקרובה

דותן לוי 16:3020.04.17

עיריית ת"א תחל ביום ראשון הקרוב בהריסת 12 הפטריות המוצבות בכיכר אתרים בעיר ונחשבות לאחד מסימני ההיכר הבולטים של הכיכר. בעירייה ציינו כי ההחלטה נובעת מסכנה הנדסית שיש בפטריות אשר נוצרה בשל נזקי המליחות של הים. עם זאת, בשלב זה, גם אם מדובר בשלב ראשון וסמלי לא מדובר בהריסת כל הכיכר ולפי העירייה המשך עבודות ההריסה לא צפויות להתבצע בשנה הקרובה.

 

באוקטובר 2015 הודיעה הוועדה המקומית תל אביב כי החליטה להמליץ על הפקדת תוכנית בניין עיר (תב"ע) חדשה למתחם כיכר אתרים אשר תאפשר את שיקום הכיכר וחיבור רצועת החוף לשדרות בן גוריון. התוכנית היא יוזמה של בעלי הקרקע במקום יחד עם העירייה אשר במשך שנים מנסה להבין כיצד ניתן לטפל במה שהפך לפיל לבן שמפריד בין תושבי ת"א לחוף הים באזור זה.

 

הפטריות של כיכר אתרים הפטריות של כיכר אתרים צילום: ירון ברנר

 

התוכנית כוללת את הריסת כיכר אתרים הקיימת ובמקומה יוקמו 3 מגדלים למלונאות ומגורים וכן מערכת כיכרות ציבוריות עירוניות רחבות ומעברים לציבור. למעשה התוכנית תיבנה ב-3 מפלסים וביניהם שטחי מסחר. המפלס העליון יתחבר לרחוב בן גוריון, מדרגות שיובילו אל המפלס השני שיכלול רחבה בגודל של כ-9 דונם (כגודל כיכר הבימה) אשר תתחבר לרחוב הירקון והמפלס התחתון יתחבר לבריכת גורדון ולחוף הים. בצורה זו אומרים בעירייה, מתקבל חיבור לרצועת החוף והשתלבות הכיכר במרחב העירוני ובאזור התיירות של החוף.

 

בעירייה ציינו אז כי האישור לתוכנית כיכר אתרים תלוי באישורה של תוכנית המתאר של העיר וזו אכן אושרה לאחרונה וסללה את הדרך לבנייה במקום. היקף זכויות הבנייה שיתווסף לתוכנית עומד על כ-80 אלף מ"ר בשלושה מגדלים שיבנו עד לגובה של 36 קומות ממפלס הרחוב, (בהתאם לתוכנית המתאר) ויכללו עד 340 יחידות דיור למגורים בשטח ממוצע של 80 מ"ר לדירה וכ-600 חדרי מלון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x