$
חדשות נדל

העלאת תעריף הארנונה לחניה בת"א: היועמ"ש נדרש להציג עמדתו במחלוקת

שופט המחוזי אליהו בכר הורה על הגשת עמדת היועמ"ש בנוגע לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד עיריית ת"א. לפי התביעה, לפני שנתיים העירייה החלה לחייב את החניה בבנייני משרדים בתעריף הגבוה ב-51% לפחות מהתעריף הקבוע בצו הארנונה

דותן לוי 08:0908.03.17

השופט אליהו בכר מבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה על הגשת עמדת היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד עיריית תל אביב בעקבות העלאת תעריף הארנונה על חניה בעיר. מדובר בתביעה ייצוגית שהגישו משרד עוה"ד פלג, כהן, דויטש ומשרד מוסקוביץ־אזרואל בסכום של 24 מיליון שקל.

 

בתביעה נטען כי במרץ 2015 החלה העיריה לחייב את שטחי החניה בנייני משרדים בתעריף הגבוה ב־51% מהתעריף הקבוע בצו הארנונה לחניה ללא תשלום לאזור 1; וב־77% מהתעריף הקבוע בצו הארנונה לחניה ללא תשלום לאזור 2 ו־3 וזאת על אף שלא קיבלה אישור חריג של שר הפנים ושר האוצר להעלאה זו כנדרש בדין. (42.78 שקל למ"ר באזור 1 ו־36.48 שקל למ"ר באזורים 2 ו־3), כעת התעריף הוא 64.83 שקל למ"ר בכל האזורים.

 

חניה משרדית. עלייה של 77% מהתעריף הקבוע בארנונה חניה משרדית. עלייה של 77% מהתעריף הקבוע בארנונה צילום: מאור סוויסה

 

עמדת העירייה היא כי חניה היא שירות לבעל הנכס ובתוקף כך היא כפופה לתעריף שנקבע למשרדים, שירותים ומסחר בתקנות ההסדרים, העומד על כ-67 שקל למ"ר.

 

בעבר הודיע היועץ המשפטי כי אינו מוצא מקום להביע דעתו. אולם עתה החליט בית המשפט כי זה עניין עקרוני ועל כן הורה ליועמ"ש להגיש את עמדתו כבר בחודש הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x