$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

שש חברות בנייה מתמודדות על פרויקט הפינוי בינוי הענק בנווה שרת, בת"א

אשטרום, שיכון ובינוי, אלקטרה בנייה, דניה סיבוס, מנרב ותדהר מתמודדות על תפקיד הקבלן המבצע בפרויקט שבו יפונו 450 דירות וייבנו 1,159 דירות חדשות ב-7 מגדלים בני 26 קומות ו-6 בניינים בני 10 קומות

אמיתי גזית 18:4905.02.17
6 חברות בנייה מתמודדות על תפקיד קבלן מבצע בפרויקט פינוי בינוי הענק במתחם אח"י דקר בנווה שרת, בתל אביב. החברות הן: אשטרום, שיכון ובינוי, אלקטרה בנייה, דניה סיבוס, מנרב, ותדהר. על פי הערכות בענף, ההיקף הכספי של הפרויקט יהיה כ-3 מיליארד שקל: כמיליארד עלות הבנייה, ו-2 מיליארד שווי הדירות שימכרו.

 

מדובר בפרויקט שבו יפונו 450 דירות וייבנו 1,159 דירות חדשות ב-7 מגדלים בני 26 קומות ו-6 בניינים בני 10 קומות. את הפרויקט מקדמת משנת 2006 חברת פי.בי. החברה לפינוי בינוי בע"מ שבבעלות המנכ"ל אורן שמני, דודו האלוף במיל' גדי שמני, האדריכל דני קייזר (מהנדס עיריית תל-אביב לשעבר) והאדריכל סמי טיטו.

 

פרויקט פינוי בינוי בנווה שרת פרויקט פינוי בינוי בנווה שרת הדמיה: פי.בי

 

לפני כ-8 חודשים, גובש נוסח סופי של ההסכם לביצוע הפרוייקט, בין בעלי הדירות שיוצגו על ידי משרד עורכי הדין שרגא בירן, לבין פי.בי שיוצגה על ידי משרד עורכי הדין ברקן וקסלר, בלום. בעקבות זאת החלה החברה להחתים את בעלי הדירות, ועל פי דיווחה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב, עד עתה חתמו עליו מעט יותר ממחצית. רשימת חברות הבנייה שמועמדות לביצוע הפרויקט הוכתבו בהסכם על ידי הדיירים. היזם יוכל לבחור אחת מהן, אך יש הערכות כי השכונה תחולק ל-3-2 תתי מתחמים ולכל מתחם תבחר חברת בנייה אחרת. ככל הידוע, פי בי מחפשת לחבור לחברה יזמית וזאת כדי להתמודד עם המימון הנדרש לפרויקט.

 

לפני כשבועיים, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב, דחתה התנגדויות לפרויקט. המתנגדים טענו כי במשך עשור החברה לא מצליחה להחתים שיעור ניכר מבעלי הדירות על הסכם לביצוע הפרויקט. אבל הוועדה המקומית קיבלה את עמדת החברה כי רק לפני 8 חודשים גובש הנוסח הסופי של ההסכם עם בעלי הדירות, ומאז כמות החתימות משביעת רצון. במסגרת ההסכמות בין העירייה ליזם, תל אביב מקבלת שטחים לשימוש ציבורי בשני בניינים, ובעלת זכויות בשטחים פתוחים בשכונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x