$
חדשות נדל"ן

הופקדה תוכנית מתאר ליבנה: תוספת של מעל 17 אלף דירות לעיר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה הפקידה את התוכנית, שתיושם עד 2035 ותכלול הרחבת שטחי הפיתוח של העיר, תוספת של שטחי תעסוקה ומסחר וכן מערך שבילי הליכה ואופניים, הקצאת שטח למכללה ופארק עירוני

אביב גוטר 11:5130.01.17
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז הפקידה תוכנית מתאר כוללנית לעיר יבנה שתיושם עד שנת 2035. התוכנית כוללת תוספת של כ-10,000 יחידות דיור בשטחי פיתוח חדשים ועוד כ-7,700 יחידות דיור בשטחי הבינוי הקיימים של העיר. במסגרת התוכנית תינתן תוספת של כ-1.15 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה, הן במסגרת עיבוי שטחי תעסוקה קיימים והן במסגרת תוספת שטחי פיתוח חדשים. בנוסף, התוכנית כוללת תוספת של כ-174 אלף מ"ר שטחי מסחר, כ-206 דונם עבור שטחי מבנים ומוסדות ציבור וכן מערך שבילי הליכה ואופניים. התוכנית, שהובלה ע"י מנהל התכנון בשיתוף עיריית יבנה ולשכת התכנון המחוזית, מבוססת על מתן מענה להיקף אוכלוסייה של כ-105 אלף נפש לשנת היעד 2035.

 

במסגרת התוכנית, הוגדרו הנחיות לתוספת שטחי בנייה במרקם הקיים והרחבת שטחי הפיתוח של העיר ממזרח לכביש 42, ומתאפשרת הקצאת שטח למכללה, פארק עירוני לאורך נחל שורק ושטחי תעסוקה ומסחר משולבים. התוכנית מייצרת חיבור בין כל חלקי העיר, זאת בדגש על הרחבת מרכז העיר הוותיק הממוקם בין שדרות דואני בצפון לשדרות גבעתי בדרום ליצירת רצף של פעילות מסחרית וציבורית. אזור זה מיועד לעבור התחדשות עירונית כאזור בעל שימושים מעורבים המיועד למסחר, תעסוקה ומגורים בין תחנת הרכבת המזרחית ועד לתחנת הרכבת בצמוד לכביש 4 במערב.

 

יבנה (ארכיון) יבנה (ארכיון) צילום: אבי רוקח

 

התוכנית נותנת כלים להתחדשות האזורים הותיקים של העיר תוך מתן גמישות מלאה לאפשרויות פיתוח עתידיות, ומתן מענה לכלל צרכי המרקם המתחדש. התחדשות המגורים תלווה בפיתוח מקביל של שטחי ציבור.

 

בין היתר כוללת התוכנית תוספת של כ-115 דונם עבור פארק עירוני לאורך נחל שורק המהווה ציר עירוני ירוק ומוקד איכותי של פעילות פנאי ונופש, והיא כוללת הוראות לשיקום ושימור נחל יבנה, שימור הנוף החקלאי והשטחים הפתוחים הסובבים את העיר, הנגשת אתרי טבע עירוני בתחומי העיר ופיתוח שני פארקים עירוניים: פארק החולות במערב העיר ופארק נחל שורק במזרחה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x