$
חדשות נדל"ן

מנכ"ל האוצר: "מטרתנו היא להגדיל את היצע הדיור, הנגזרת של זה היא ירידת מחירים"

שי באב"ד גיבה בכנס הראשון שערכה רשות שוק ההון העצמאית, את המפקחת על הביטוח דורית סלינגר על ביטול הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים וכינה את הביטוח הקיים של ועדי העובדים "פארסה"

רחלי בינדמן 15:2222.11.16

"לא הגענו למשרד האוצר כדי להוריד את מחירי הדיור. מטרתנו הייתה להגדיל את ההיצע, דבר שיביא להורדת מחירי הדיור", כך אמר היום (ג') שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, בכנס הראשון שערכה רשות שוק ההון העצמאית שנפרדה באחרונה ממשרד האוצר.

 

באב"ד הסביר כי "מחירי הדיור הם עניין תוצאתי. אנחנו יכולים לעשות פעולות שהנגזרת שלהם תהיה הורדת מחירי הדיור. המטרה המרכזית שלנו היא הגדלת היצע הדירות והפחתת מרכיבי העלות. ההתמקדות שלנו בהיצע היא ההבנה שעיקר הדרך להוריד את מחירי הדיור בישראל היא ההיצע".

 

שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר צילום: עמית שעל

 

בהמשך לדבריה של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שחשפה שני מוצרים חדשים עליהם שוקדים ברשות שוק ההון כמענה לבעיית הביטוח הסיעודי הקבוצתי אמר באב"ד. "יש מאבק דמגוגי תקשורתי בנושא" תוך שהוא מכוון את דבריו להתבטאויות של חברי כנסת בנושא ובמיוחד למאבק של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בכוונה של סלינגר לבטל בסוף השנה את הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים ולהותיר כמיליון מבוטחים ללא כיסוי. באב"ד הסביר כי הביטוח הקבוצתי הקיים של וועדי העובדים המוגבל בזמן שבסופו חברת הביטוח לא חייבת לחדש אותו הוא "פארסה" ואילו ברשות שוק ההון עובדים על מוצר שיהיה "תמידי" לדבריו.

 

באב"ד התייחס לתפקידו כמנכ"ל משרד האוצר: "אחד הדברים הקשים במשרד האוצר זה שלא תמיד הסינרגיה, בעבודה בין האגפים היא עבודת צוות שלובה מהמקומות הענייניים והמקצועיים" והחמיא לאגף שוק ההון שהפך כאמור לרשות עצמאית על כך ש"בכל השנה ושמונה שאני במשרד רשות השוק ההון עובדת רק מהמקומות הענייניים והמקצועיים תוך שיתוף פעולה מלא עם השר ואיתי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x