שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

נחתם הסכם גג בטירת הכרמל לבניית כ-12,500 יחידות דיור

על פי ההסכם, עד שנת 2020 ישווקו בעיר כ-10,160 יח"ד, הכוללים גם שטחים למסחר ותעסוקה. בנוסף, הוועדה המקומית צפויה לאשר בקרוב כ-2,400 יח"ד

אביב גוטר 19:2915.09.16

הסכם גג נוסף התווסף לרשימה, הפעם בטירת הכרמל. משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ועיריית טירת הכרמל חתמו על הסכם לפיו העיר תכפיל את גודלה בתוך כחמש שנים.

 

 

 

על פי ההסכם, עד שנת 2020 ישווקו בעיר כ-10,160 יחידות דיור, הכוללים גם שטחים למסחר ותעסוקה בחמישה מתחמים בקרקעות מדינה. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה צפויה לאשר בחודשים הקרובים כ-2,400 יחידות דיור חדשות כך שמספר הדירות החדשות יסתכם בכ-12,500.

 

מלבד שיווק קרקעות לבניית יחידות דיור חדשות הוחלט כי משרד הבינוי והשיכון יקצה 175 מיליון שקל לבניית מוסדות ציבור חדשים, 106 מיליון שקל לשיפור תשתיות בשכונות הותיקות ו-92 מיליון שקל לתשתיות ופיתוח השכונות החדשות.

 

העיקרון המנחה של הסכמי הגג הוא העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכמי הגג מקצרים באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, ייקבע לוח זמנים מדויק לביצוע ולקידום כל שלב בפרויקט.

 

נכון להיום נחתמו הסכמי גג לבניית אלפי יחידות דיור בקרית גת, מודיעין, ראשל"צ, הרצליה, באר שבע, קרית ביאליק, ראש העין, נתניה, עפולה, יבנה, רמלה ואשקלון.

משה כחלון ויואב גלנט (ארכיון)
משה כחלון ויואב גלנט (ארכיון) צילומים: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא ואוראל כהן

 

בטקס שנערך היום אמר שר האוצר משה כחלון: "אני וכל ממשלת ישראל נחושים ומחויבים לפתור את משבר הדיור. לא נפסיק עד שהמשבר הזה ייפתר והוא ייפתר. לזוגות הצעירים שלנו מגיעה קורת גג כדי שיוכלו להתחיל את חייהם ולהקים משפחה. הסכם הגג ישנה את טירת הכרמל מהקצה לקצה ויצעיד אותה קדימה".

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הוסיף: "לא ירחק היום וטירת הכרמל תעקוף את כל סביבתה. אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי לסייע לכך. נקדם כאן איכות חיים בלתי רגילה".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x