$
חדשות נדל"ן

נחתם הסכם גג נוסף: 10,500 דירות ישווקו בעפולה

שר האוצר משה כחלון התייחס בטקס החתימה למס המתוכנן על בעלי 3 דירות ומעלה: "למשקיעים יש חלק משמעותי במשבר הדיור"

אביב גוטר 19:3608.09.16

הסכם גג בין עיריית עפולה למדינה נחתם הערב (ה'), במסגרתו ישווקו בעיר כ-10,500 יחידות דיור בחמש השנים הקרובות, בקצב של 2,000 יחידות דיור בשנה. ההסכם יביא להקמתן של 7 שכונות חדשות בחלקי העיר השונים, כשהתכנית הראשונה תשווק כבר בראשית 2017. נכון להיום עפולה מונה כ-50 אלף תושבים וכ-12 אלף בתי אב, כך שהסכם הגג צפוי להכפיל את האוכלוסייה בעיר.

 

במסגרת הסכמי הגג שחותמת המדינה מול הרשויות, היא מתחייבת לממן את הקמת השכונות בשטחן, ואילו הרשויות מתחייבות לזרז את מתן היתרי הבנייה. עד כה נחתמו הסכמי גג בעשר ערים בהיקף כולל של 143,862 יחידות דיור. בין היתר נחתמו הסכמי גג בהרצליה, מודיעין, ראשון לציון ונתניה. 

 

 

עפולה עפולה צילום: אלעד גרשגורן

 

בטקס החתימה על הסכם נכחו שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, ראש העיר עפולה יצחק מירון ומנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון. במסגרתו התבטא כחלון בנושא המס המתוכנן על בעלי 3 דירות ומעלה: "המאבק שלי מול משקיעי הנדל"ן הוא מאבק ערכי ואידאולוגי. מטרת החוק היא לא לגבות מסים אלא לתת יתרון לזוגות הצעירים. לזוג צעיר אין שום סיכוי כשהוא מתמודד מול משקיע שיש לו 5 דירות. הזוג הצעיר מתחנן להנחה של 10,000 שקל והמשקיע מעלה את המחיר ב-50 אלף בלי להרגיש. למשקיעים יש חלק משמעותי במשבר הדיור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x